YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk polisi Esed yanlılarıyla çatıştı
Türk polisi Esed yanlılarıyla çatıştı
30 Ocak 2013 14:46
Hatay Valiliği, Suriyeli bir avukatın kaçırılmak istenmesi olayına ilişkin 3'ü Suriyeli toplam 8 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

 

Hatay Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Suriye uyruklu şahıslar tarafından, yine Suriye uyruklu bazı şahısların zorla Hatay'dan Suriye'ye götüreceği bilgisinin alınması üzerine Hatay Emniyet Müdürlüğü ve MİT görevlileri tarafından ortaklaşa çalışma başlatıldığı belirtildi.
 
Konuyla ilgili yapılan detaylı çalışmalarda kaçırılan kişinin Yayladağı ilçesinden Suriye'ye götüreceklerine bilgisine ulaşıldığını ve gerekli önlemler alınarak operasyonel çalışmalara başlanıldığı ifade edilen açıklama, şöyle devam etti:
 
''Sınır bölgesine yakın ormanlık alanda bazı şahısların görülmesi üzerine, görevlilerimizce şahıslara 'dur' ihtarında bulunulmuş, ancak şahıslar yapılan ihtara silahla karşılık vermişlerdir. Çıkan silahlı çatışma sonrası 2'si yaralı 3 kişi olay yerinde yakalanmış, 1 kişi ise silahla ateş ederek ormanlık alandan sınıra doğru kaçmıştır. Ayrıca zorla alıkonulan Suriye uyruklu bir şahıs ise herhangi bir yara almaksızın sağ olarak kurtarılmıştır.''
 
Açıklamada, olay yerinde yapılan incelemede, 1 Rus yapımı el bombası, 1 tabanca, 1 şarjör ve 6 dolu fişeğin yanı sıra çok sayıda boş kovanın ele geçirildiği vurgulandı.
 
Çalışmalarda olayla ilgisi olduğu değerlendirilen 3'ü Suriye uyruklu, toplam 8 şahısın gözaltına alındığı, olayın tüm boyutlarıyla ele alındığı ve çalışmaların sürdüğü kaydedildi.
 
 
AA 
 
Etiketler:
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler