YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk Kızılayı'ndan bağışçılara vefa
Türk Kızılayı'ndan bağışçılara vefa
19 Mart 2014 17:35
Türk Kızılayı, kuruma gayrimenkul bağışlayan hayırseverlerle bir araya geldi.

Türk Kızılayınca kuruma gayrimenkul bağışlayan hayırseverlere Yaşlılar Haftası'nda Vilayetler Evi'nde yemek verildi. 

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, burada yaptığı konuşmada, Türk Kızılayına bağışta bulunan hayırseverlerle bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Kızılay'ın bağışçılar sayesinde faaliyetlerini rahatlıkla yürütebildiğini ve insanlığın hizmetindeki görevlerine yerine getirebildiğini anlatan Akar, geçen yıl sadece sosyal yardımlarından 1 milyon 500 bin kişinin faydalandığına işaret etti. Akar, "Bunların hepsinin sevabı, ecri hepimize ait. Kızılay, bağışçılar sayesinde dünyanın dört bir köşesinde nerede mazlum varsa oraya yardıma koşuyor" dedi.

Türk Kızılayının küresel ölçekte dünyada ve ulusal olarak Türkiye'de her zaman mazlumların yanında yer aldığını dile getiren Akar, şöyle konuştu:

"Koşmaya da devam edecek. Bu, tamamen bağışçıların sayesinde gerçekleşiyor. Kızılay'ın şu anda envanterinde 4 bin 500 gayrimenkul var. Bu gayrı Kızılay yılda yaklaşık 40 trilyon lira gelir elde ediyor. Bu gelir sayesinde Kızılay nerede düşkün varsa onun yardımına koşabilme kabiliyetine kavuşuyor. Dolayısıyla bağışçılara ne kadar minnet duysak, şükran duysak azdır. Allah razı olsun. Dinimiz gereği veren de vesile olan da herkes o sevaba erişir."

Akar, bağışçıları, yazın Türk Kızılayının Heybeliada'daki kampında da misafir etmek istediklerini kaydetti.

Yemeğin ardından Akar, bağışçılarla birlikte pasta kesti.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler