YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Türk Kızılayı olarak afetlere hazırız'
'Türk Kızılayı olarak afetlere hazırız'
24 Nisan 2015 18:05
Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar, Kuzey Anadolu fay hattı depremine hazırlıklı olduklarını, ilk yardımın Kırklareli Kuzey Marmara Bölge Afet Yönetimi Müdürlüğü'nden sağlanacağını bildirdi

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Kuzey Anadolu fay hattı depremine hazırlıklı olduklarını söyledi.

Kırklareli Kuzey Marmara Bölge Afet Yönetimi Müdürlüğü'nde incelemelerde bulunan Akar, yetkililerden bilgi aldı.

Akar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk Kızılayı olarak afetlere hazır olduklarını ifade etti.

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde 33 lojistik depo bulunduğunu belirten Akar, afet bölgelerine ilk yardımın lojistik depolardan sağlandığını kaydetti.

Lojistik depolarının önemini vurgulayan Akar, ''Türkiye genelinde 33 depomuz var. 10'u büyük depo. Akdeniz, Karadeniz, Doğu Karadeniz, Batı Karadeniz, İstanbul Anadolu yakası, burası da Trakya Batı Marmara Bölge Deposu olarak kullanılıyor. Türk Kızılayı'nın eskiden beri önemli misyonlardan biri, Türkiye'deki doğal ve doğal olmayan afetlere müdahale etmektir. Türk Kızılayı, önceleri savaşlarda yaralı, hasta askerlere yardım ederken, daha sonra deprem ve felaketlere müdahale etmeye başlamış. Ardından bu müdahalesini sistematize etmek suretiyle Türkiye'nin çeşitli yerlerinde lojistik merkezler inşa etmiş'' şeklinde konuştu.

Kuzey Anadolu fay hattı depremine hazırlıklı olduklarını aktaran Akar, ilk yardımın Kırklareli Kuzey Marmara Bölge Afet Yönetimi Müdürlüğü'nden sağlanacağını bildirdi.

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler