YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk işi yıkım böyle olur!
Çankırı'nın en eski fabrikası yıkıldı! "Ne var bunda?" demeyin çünkü bina yıkılırken takla attı
Türk işi yıkım böyle olur!
01 Ağustos 2009 / 10:46 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Türkiye'deki en eski betonarme un fabrikalarından biri olan ve Çankırı'nın en eski fabrikası, günler süren uğraşlar sonunda yerle bir oldu. Bina yıkılırken takla attı.


Cumhuriyet Mahallesi'nde kurulduğu sokağa ismini 'Fabrika Sokak' olarak veren ve zamanında şehir dışına kurulan fabrika, zamanla kentin büyümesi ile şehrin ortasında kaldı ve arsa değeri hızla yükseldi.


Fabrikanın 1980'li yılların sonunda el değiştirmesinin ardından üretim bir süre daha devam etti ve ikinci sahibi Hamit Tekin'in ölümünden sonra fabrikada üretim durdu. Hissedarlarının anlaşamaması nedeniyle fabrikanın yıkılmasına karar verildi ve fabrika alanına iş merkezi yapılması kararlaştırıldı.


Yaklaşık 15 gün önce 15 metre yüksekliğindeki fabrikanın yıkım çalışmaları başladı. Dönemin şartlarına göre oldukça sağlam yapıldığı gözlenen fabrika binasının yıkımı, yıkımcı firmaya zor anlar yaşattı.


Çevresindeki apartmanların güvenliği nedeniyle çok titiz yürütülen çalışmalar sonunda tamamlandı ve çevredekilerin korkulu bakışları arasında bina yerle bir edildi. Bina, yıkıldıktan sonra takla attı. Bu sırada çevredekiler korku dolu anlar yaşadı. Binanın çevredeki binalara çarpmaması büyük bir faciayı önledi.


İZLEYEMİYORSANIZ TIKLAYIN...


YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler