YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk iş adamı kurtarıldı
Türk iş adamı kurtarıldı
22 Mayıs 2013 23:28
Kabil’de 12 Mayıs 2013 tarihinde kimliği belirsiz kişilerce kaçırılan Afgan Türk İşadamları Derneği Başkanı Sami Yavuz, Afgan güvenlik güçlerinin yaptığı operasyonla kurtarıldı.

Afgan Türk İşadamları Derneği Başkanı Sami Yavuz (41), Afganistan’ın başkenti Kabil’de akşam saatlerinde işten evine giderken yolda kimliği belirsiz 4 silahlı kişi tarafından yolu kesilerek kaçırılmış ve kendisinden o günden beri haberi alınamamıştı. Bu akşam Afgan güvenlik güçlerinin Sami Yavuz’u kaçıranların kaldığı evi belirlediği ve yapılan başarılı operasyonla kurtarıldığı bildirildi. Kabil Emniyet Müdürü Eyüp Salangi, İHA’ya yaptığı açıklamada, Sami Yavuz’un sağ olarak kurtarıldığını ve sağlık durumunun gayet iyi olduğunu belirtti. Yavuz’un şuanda Afgan İstihbarat Servisi’nin merkezinde olduğunu ve olayla ilgili bilgisine başvurulduğunu söyleyen Salangi, Yavuz’u kaçıran kişilerin de operasyon sırasında tutuklandığını söyledi. Salangi, bu kişilerin hiçbir örgüte üye olmadığını, basit bir fidye çetesi olduğunu tahmin ettiklerini söyledi. Salangi, bu olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz ayda Afganistan’ın Logar kentinde bir inşaat şirketinde çalışan 8 Türk ve beraberindeki 3 kişiyi taşıyan helikopter, kötü hava şartları nedeni ile zorunlu iniş yapmış ve Türk işçilerle birlikte 11 kişi Taliban tarafından esir alınmıştı. Türk makamlarının girişimi ile 8 Türk vatandaşı geçen hafta Taliban tarafından serbest bırakılmıştı.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler