YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk atlet Boston'daki dehşet anını anlattı
Türk atlet Boston'daki dehşet anını anlattı
16 Nisan 2013 19:47
ABD'nin Boston kentinde dün patlamaların meydana geldiği maratona katılan Türk atlet Seyhan Civanlar, olaydan dakikalar önce tamamladığı yarış alanında yaşananları anlattı.

Civanlar, Boston'dan ayrılmak üzere bulunduğu havaalanında AA'nın sorularını yanıtladı. Dün yapılan Boston Maratonu'na Türkiye'den katılan tek atlet olduğunu belirten 57 yaşındaki amatör sporcu Seyhan Civanlar, "Maalesef oradaydım. Eşim Mehmet Reha Civanlar ve oğlum Ersin de beni izlemek için alanda bulunuyordu" dedi.
    
  
"Havai fişek sandım"
    
  
 Yarışı 4 saatten biraz fazla bir sürede bitirdiğini söyleyen Civanlar, şunları anlattı:
  
 "Kronolojik saate göre 4.02'de bitiş halısına bastım. İçeri girdikten sonra yavaş adımlarla yürüyorken arkamdan bir patlama duydum. İlk aklıma gelen şey havai fişek oldu. Çok yakından geldiği için havai fişek patlatıyor olabilirler dedim. Geriye doğru baktığımda dumanları gördüm. Bir binadan alev geliyordu. Madalyaların olduğu yöne doğru yönelirken bir patlama sesi daha işittim. Bu kez çok daha şiddetliydi.”
    
Civanlar, yarışı "çok tipik bir zamanda bitirdiğini" belirterek, "Yarışçılar akın akın geliyordu. Patlamalardan sonra çok yüksek sesli haykırışları duydum. Bitiş çizgisinin arkasındaki polisler bizi çıkışa doğru yönelttiler. Sonraki koşucuları da başka bir kanala yöneltmişler. Bu yüzden 6 bin kadar koşucu yarısı bitirememiş" dedi.
    
Maratona katılan eşini izlemek için ABD'ye gelen Mehmet Reha Civanlar da yaşadıklarını şöyle özetledi:
  
 "Oğlum ile birlikte eşimi bekliyordum. Patlamadan hemen önce önümüzden geçti. Biz de kendisini karşılamak için bitiş çizgisinin arkasına doğru yürüdük. Bu sırada patlama olmuş. Bir binanın içine girmiştik. Dışarı çıktığımızda ortalık bağrış çağrıştı. Bomba patladı dediler. Telefonlar kesilmişti. Çok endişelendik. Neyse ki Seyhan salimen geldi. Neyse ki Allah'a şükür bize bir şey olmadan atlattık."
   
İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler