YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TÜRGEV yardımlara devam ediyor
TÜRGEV yardımlara devam ediyor
01 Mart 2015 11:13
Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı, Suriyeli sığınmacıların umudu oldu. Gaziantep'teki konteyner kenti ziyaret eden kurum üyeleri, 20 engelli vatandaşa akülü sandalye hediye etti

Engelleri aştı Suriye'deki iç savaştan kaçıp hayatlarını kurtarmak isteyenler, dost ülke Türkiye'ye sığındı. Türkiye, kendine güvenen sığınmacıları kimsesiz bırakmadı. Birçok noktada yerleşim yeri açtı. Tüm ihtiyaçlarını da karşıladı. Yaptığı hizmetlerle adından söz ettiren TÜRKİYE Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) üyeleri de bu yerleşim yerlerine ziyarette bulundu.

TÜRGEV üyeleri, Gaziantep'in Nizip ilçesindeki çadır ve konteyner kentte kalan 20 engelli Suriyeli'ye akülü sandalye hediye etti. TÜRGEV Genel Müdür Yardımcısı Elif Batur, beraberindeki yöneticiler ve bazı öğrenciler ile birlikte Nizip'e gelerek Suriyeli sığınmacıların barındığı kampı ziyaret etti.

Suriyeliler ile sohbet eden TÜRGEV üyeleri daha sonra yanlarında getirdikleri akülü sandalyeleri engelli sığınmacılara hediye etti ve ailelerine de çeşitli hediyeler verdi. Elif Batur, Suriyeli sığınmacılara destek için çeşitli çalışmalar yaptıklarını anlattı. Son olarak 20 engelli Suriyeli'ye yönelik akülü sandalye projesini gerçekleştirdiklerini ifade eden Batur şöyle konuştu:

Öğrenciler ilgi gösterdi

"Daha önce Gaziantep'e yaptığımız ziyarette tespit ettiğimiz bir engelli için akülü sandalye almaya karar verdik. Ancak, öğrencilerimizin bu duruma olan yoğun ilgisi bu sayının 20'ye çıkmasına vesile oldu. Böyle olunca öğrencilerimiz kaldıkları yurtlarda kermesler ve sinema geceleri düzenleyerek projeye destek oldu. Böylelikle toplanılan bağışlarla 20 tane sandalye aldık ve bugün ise her yurttan bir öğrencilerimizle bu sandalyeleri sahiplerine ulaştırdık." Dağıtım törenine Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları ve AFAD İl Müdürü Sinan Atakan da katıldı.

TÜRGEV'DEN DEV HİZMETLER
TÜRGEV, eğitimin tüm dallarında yaptığı hizmetlerle milletin gönlünde taht kurdu. Öğrenci yurtları ve burslarla eğitimi katkı da sağlayan kurum tüm dünyada önemli hizmetlere imza attı. Bunun yanında ihtiyaç sahiplerine de hizmet götüren kurum Suriyeli sığınmacıları da unutmadı. Gaziantep'teki kampta yaşayan engellilere akülü sandalye dağıttı. Ailelerine de hediyeler verdi.

Etiketler: ,
12:50
 // mustafa
suriyelilere bu kadar destek varken, ortada kalan, dilenen, soğukta kalmışlar kim? araştırılması lazım....
01 Mart 2015 12:50
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler