YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuncel Kurtiz'in ölüm nedeni belli oldu
Etiler'deki evinde ölü bulunan Tuncel Kurtiz'in otopsi raporu, sabah sporundan döndükten sonra aniden rahatsızlanan sanatçının kalp krizi sonucu hayata veda ettiğini ortaya koydu.
Tuncel Kurtiz'in ölüm nedeni belli oldu
25 Ocak 2014 / 10:24 Güncelleme: 25 Ocak 2014 / 15:03

İstanbul Etiler'deki evinde 77 yaşında hayata veda eden Tuncel Kurtiz'in kesin ölüm nedeninin kalp krizi olduğu tespit edildi.

Türk sineması ve tiyatrosunun usta ismi Tuncel Kurtiz, Eylül 2013'te sabah spordan döndükten sonra aniden fenalaşarak hayatını kaybetmişti.

Olay sırasında evde yalnız olan Kurtiz'in ölümünü araştıran olay yeri inceleme ekipleri ve savcılık geniş çaplı soruşturma başlattı. Kurtiz'in ölümünün şüpheli olabileceği ihtimalini değerlendiren savcılık, Adli Tıp Kurumu'ndan kesin ölüm sebebi ile ilgili rapor talep etti. 

Nedeni kalp rahatsızlığı

Adli Tıp Kurumu'ndan beklenen kesin rapor, savcılığa geçtiğimiz günlerde ulaştı. Rapora göre; Kurtiz kalp ve damar hastalıkları sebebiyle, yani kalp krizi sonucu hayata gözlerini yumdu. Kurtiz'in kanında alkol ya da siyanür tespit edilmedi. Kurtiz'in cenazesi, İstanbul Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde düzenlenen törenin ardından, vasiyeti doğrultusunda Kazdağları eteklerindeki Çamlıbel köyüne götürülmüştü. 

10 bin kişi uğurlamıştı

Kurtiz, sanat dünyasının ünlü isimlerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı törenle. kendisinin de istediği gibi denizi gören ve yol kenarında bulunan bir mezar yerine defnedilmişti.

 

SABAH

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler