YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tüm yurtta sıcaklıklar 6 ila 10 derece düşecek
Tüm yurtta sıcaklıklar 6 ila 10 derece düşecek
Tüm yurtta sıcaklıklar 6 ila 10 derece düşecek
10 Aralık 2008 / 09:44 Güncelleme: 10 Aralık 2008 / 00:00

Türkiye bayramla birlikte beyaz örtüye bürünmeye başladı. Kar yağışı özellikle İç Anadolu Bölgesi'nde etkili oluyor.


Sivas-Tokat karayolunda etkili olan tipi, ulaşımı olumsuz etkiliyor. Türkiye bayramla birlikte beyaz örtüye bürünmeye başladı. Kar yağışı özellikle İç Anadolu'da etkili oluyor. Sivas-Tokat karayolundaki tipi, ulaşımı aksatıyor. Yolun açık kalması için ekipler sürekli temizleme çalışması yapıyor. Sivas-Malatya ve Sivas-Erzincan karayolları da kardan nasibini aldı. İstanbul ile Ankara'yı birbirine bağlayan D-100 Karayolu'ndaki sağanak yağış dün sabahtan itibaren kara dönüştü.


Sürücüler Bolu Dağı'nda zor anlar yaşadı. Karayolları, ulaşımın aksamaması için çalışmaları gün boyu sürdürdü. Bolu kent merkezi beyaza bürünürken Ankara'ya yılın ilk karı düştü. Başkent'in Dikmen, Oran, Yıldız ve İncek gibi yüksek kesimlerinde görülen kar yağışı kısa sürdü.


Doğu Anadolu Bölgesi'nde de kar yağışı etkili. Erzurum şehir merkezinde kar kalınlığı 2 santimetreyi geçti. Ardahan'ın yüksek kesimlerde başlayan kar, Ardahan-Posof ile Ardahan-Şavşat karayollarında ulaşımda zor anların yaşanmasına sebep oldu. Mersin-Karaman karayolu Sertavul Geçidi'nde yoğun tipi nedeniyle trafiğin güçlükle sağlandı. Kayseri şehir merkezinde yağmaya başlayan kar, hayatı olumsuz etkiliyor.


Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü ise Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havaya yenisinin ekleneceğini duyurdu. Balkanlar'dan gelen soğuk havanın etkisiyle sıcaklık tüm yurtta 6 ila 10 derece düşecek. Meteoroloji'nin tahminine göre İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu bölgelerinde yağışlar kara dönüşecek. Sis ve don yaşanacağı için özellikle sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler