YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK'dan 23 Nisan'a özel klip
Genelkurmay, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle çocuklara özel klip hazırladı. Çocuklar, askeri üniformaları giyip, araç, gereç ve ekipmanları kullandı.
TSK'dan 23 Nisan'a özel klip
22 Nisan 2016 / 02:05 Güncelleme: 22 Nisan 2016 / 08:14

Genelkurmay Başkanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle çocuklara özel klip hazırladı.

ASKERLERE AİT ÜNİFORMALARI GİYDİLER

Kara, hava ve deniz kuvvet komutanlıklarında çekilen üç ayrı bölümden oluşan klipte çocuklar, TSK'nın bünyesinde yer alan araç, gereç ve ekipmanları kullandılar. Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına ait üniformaları giyen çocuklar klipte görevli subaylar gibi yer aldı.

"MEMLEKETİ ASIL IŞIĞA BOĞACAK OLAN SİZLERSİNİZ"

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sevgi Evleri Çocuk Yuvası'nda yaşayan çocukların yer aldığı klip, Mustafa Kemal Atatürk'ün "Küçük hanımlar, küçük beyler hepiniz geleceğin bir gülü ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizlersiniz" sözleriyle başladı.

Foça Deniz Üssünde çekilen klipte çocuklar, minik üniformaları ile birlikte birbirlerini selamlayarak, TCG Heybeliada F 511 adlı Deniz Kuvvetleri Komutalığı'na ait gemiye bindiler. Geminin kaptanını canlandıran bir miniğin "Bismillah halatlar fora" demesi ile gemi harekete geçti. Gemide yer alan her çocuğun tıpkı bir geminin mürettebatında olduğu gibi görevleri vardı.

ÇOCUKLAR UÇUŞLARI YÖNETTİ

Hava Kuvvetleri Komutanlığı için çekilen klipte ise minikler Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait olan F16'ların uçuşları için yapılan hazırlıklarda yer aldı. Askeri Havaalanı'nın uçuş pistinde yer alan çocuklar, F16'ların uçuşları için gerekli direktifler verdi. Pistten kuleye kadar birçok önemli noktada yer alan çocuklar Türk pilotlarının uçuşlarını yönetti.

YAZDIKLARI MEKTUPLARI KIŞLAYA GÖTÜRDÜLER

Çocuklar, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda çekilen klipte ise vatani görevlerini yapmakta olan kahraman Mehmetçiğe yazdıkları mektupları kışlaya götürüp asker ağabeylerine verdiler.

....
 // Adıyaman'lı Akın
Her Türk asker doğar....
22 Nisan 2016 06:46
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler