YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trafikteki korkunç rakam
Trafikteki korkunç rakam
03 Nisan 2013 16:19
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, trafiğe kayıtlı araç sayısını 17 milyona çıktığını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''İki önemli sorunumuz var. Bunlardan biri terör, ikincisi ise maalesef terör kadar konuşulmayan, terör kadar gündemde yer almayan trafik sorunudur. Buna aslına trafik terörü de diyebiliriz. Oysa baktığınızda trafik sorununun diğer değişle trafik terörünün silahlı bölücü terörden daha fazla can aldığını, daha fazla kan akıttığını görürsünüz. Biz bu iki sorunun da üzerine kararlı bir şekilde gidiyoruz. Başarılı olana kadar da yılmadan usanmadan çözüme yönelik çabalarımızı sürdüreceğiz'' dedi.

Erdoğan, Türkiye'de 2002'de trafiğe kayıtlı araç sayısının 8 milyon 600 adet iken bugün bu rakamın 17 milyon 143 bine çıktığını bildirerek, ortalama yılda 1 milyon aracın trafiğe katıldığını bildirdi.

Erdoğan, şu değerlendirmede bulundu:

''Alkollü araç kullananı eli silahlı canavara benzetiyorum. Alkolsüz olanı da bir masuma benzetiyorum. Onun hiçbir günahı yok. Dikkatle trafikte yoluna devam ediyor. Öbürü ise rayından çıkmış ne yapacağı belli olmayan bir Deli Dumrul gibi ve taa karşı tarafa, yola geçebiliyor. Anayasamızın 58'inci maddesi, 'bununla mücadelede gerekli tedbirleri devlet alır' diyor'' dedi.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler