YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trafikte yaka kamerası dönemi başladı
Trafikte yaka kamerası dönemi başladı
26 Mart 2013 12:56
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve bir çok ilde uygulanmaya başlayan 'trafikte yaka kamera' sistemi Mersin'de de başladı.

Denetimlerin daha şeffaf ve düzenli yapılmasının sağlanması için başlatılan uygulama çerçevesinde, pilot iller arasında yer alan Mersin'de görev yapan polisler, yaka kamerası kullanmaya başladı. Görev yapan ekipler, kontrol sırasında yapılan tüm işlemleri ve sürücülerle yaptıkları konuşmaları yaka kamerasıyla kayıt altına alıyor. Kayıt altına alınan kontrol işlemleri, merkez birimleri tarafından da takip ediliyor.

'Yaka kameralı' ilk uygulamayı Adnan Menderes Bulvarı'nda gerçekleştiren Mersin Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, trafik denetimi sırasında önce, "yapacağımız tüm işlemler kamerayla kayıt altına alınacaktır" diyerek sürücüleri uyardı, ardından rutin kontrolleri yaptı. Uygulamadan son derece memnun olan sürücüler, bu sayede bir çok olumsuzlukların önüne geçileceğini belirttiler.

Trafik Denetleme Şube Müdürü Mehmet Diyaddin Özer, 'Trafikte Şeffaflık ve Güven Projesi' çerçevesinde, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından mini kamera uygulamasının bir çok ilde hayata geçirildiğini belirterek, "Biz de Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü olarak bugün itibariyle bir kısım personelimize bu mini kameraları verdik. Amacımız, vatandaşlarımızla iletişimde hem daha sağlıklı hem de olumsuzları da kayıt altına alan ve insanların hakkını, hukukunu koruyan bir yaklaşımla bütün denetimlerimizde bu kameraları kullanacağız. Özellikle bu uygulamalar sırasında özel hayatın gizliliğine de azami ölçüde dikkat edeceğiz" dedi.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler