YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trafik Sigortası Ne Kadar? Trafik Sigortası Sorgulama 2016
Trafik Sigortası Ne Kadar? Trafik Sigortası Sorgulama 2016
11 Ocak 2016 18:09
Trafik sigortası sorgulama işlemleri internet üzerinden yapılabiliyor. Trafik sigortanızın ne kadar olduğunu bilmiyorsanız ve trafik sigortanızı sorgulamak istiyorsanız, internetten sorgulayabilirsiniz. 2016 Trafik Sigortası Fiyatı ve Sorgulama haberimi

Trafik sigortası ne kadar oldu sürücüler tarafından merak ediliyor. Bir çok sürücü trafik sigortası fiyatı bilgisini öğrendikten sonra trafik sigortasını yaptırıyor.   Trafik sigortası fiyatı araçların türüne göre değişiyor.  Trafik sigortası sorgulama bilgileri de büyük önem taşıyor. Trafik sigortası hakkında merak edilenler kanalahaber.com'da...

 Trafik Sigortası Ne Kadar? - Trafik Sigortası Fiyatı ve Sorgulama! - 2016

Türkiye'de her gün milyonlarca araç trafiğe çıkıyor. Çoğu zaman yaşanan kazalarda trafik sigortası oldukça önem teşkil ediyor. En yaygın sigorta türlerinden biri olan ve yeni yılda Kasko ile birleştirileceği düşünülen uygulama için Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek açıklamalarda bulundu. 2918 Sayılı Karayolları Kanunu'na göre yola çıkan tüm araçlar tarafından yaptırılması zorunludur. Ayrıca trafik sigortası ne kadar oldu sorusuna da açıklık getirildi.

Primler yükseldiği için son zamanlarda sigortasız araç sayısı da yükseldi. Trafik sigortası fiyatı araçların türüne göre değişiyor. Karayolundaki araçların kişilere vereceği bir çok zararı karşılayan bu uygulama için trafik sigortası sorgulama bilgileri de büyük önem taşıyor. Trafik sigortası hakkında merak edilenler haberimizde.

TRAFİK SİGORTASI SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN!

TRAFİK SİGORTASI NE KADAR OLDU?

2016 yılında trafik sigortası prim oranları artınca trafik sigortası yapmayan sürücü sayısı da artış gösterdi. Şu günlerde sigortasız araç sayısı yaklaşık dört milyona ulaştı. Bu nedenlerden dolayı trafik sigortası ne kadar oldu sorusu sorulmaya başlandı. Sadece geçtiğimiz yıl için üç yüz altmışa yakın araç sigorta yaptırmadı. Kalkınma Bakanlığı Konferans'ı yapıldıktan sonra oldukça artan primler ile ilgili Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek şu açıklamalarda bulundu: 'Kasko ile zorunlu trafik sigortası birleştirilebilir mi veya kasko yapana zorunlu trafik sigortası yükümlülüğü kaldırılabilir mi, bu konu, bunlar yapısal bir çerçevede Hazine Müsteşarlığı tarafından çalışılır, biz de bu konulara bakarız. Dolayısıyla bu hususu çalışacağız diyelim bu aşamada kıdem tazminatı olsun, iş gücü piyasası reformunun tamamı olsun, bunlar hakikaten Türkiye için önemli reformlardır. Tabii ki bütün kesimlerle istişare içerisinde, elimizden geldiğince uzlaşma içerisinde bu reformları hayata geçirmek istiyoruz ama bu ülkede istihdamın artması lazım, bu ülkede bütün işçilerimizin kıdem tazminatı hakkının garanti altına alınması lazım. Ben bu konuyu bu çerçeveden görüyorum.' açıklaması yaptı. 

Prim artışlarının iki çeşit nedeni var, ilki sigortadan ödenen sakatlık, vefat gibi bedeni tazminatlarındaki artış, ikincisi ise mahkemelerin beden tazminatını on yıl geriye dönük olarak uygulaması gösteriliyor. Çünkü son yıllarda tazminat tutar %311 oranında artış göstermiş. Yeni bir çalışma hazırlıkları içerisinde olduklarını açıklayan Şimşek'ten sonra Maliye Bakanı Naci Ağbal'da konuyla ilgili: '2015 yılı Ocak-Aralık döneminde bütçe açığı 23,4 milyar lirada 22,6 milyar liraya çekmiş olduk. 2015 bütçe açığında daralma var. 2015'te 26,5 milyar lirada 30,4 milyar liraya faiz dışı fazla çıkmış oldu. 2015'te bütçe gelirleri 483 milyar lira oldu. 2015'te vergi gelirleri 407,5 milyar lira olarak gerçekleştir. 2015'te faiz harici bütçe giderleri 13,6 oranında artarak 453 milyar lira olarak gerçekleşti. Burada büyük bir başarı elde edildi.' ifadelerini kullandı. Örneğin; beş bin liralık araca yapılan onbir binlik sigorta primi ödemesi yüzünden sürücüler sigorta yaptırmıyor. E-devlet üzerinden yapılan sorgulama işlemi için ise şifrenizin olması gerekmektedir. İlerleyen günlerde Bakanlıktan konuyla ilgili düzenleme açıklaması yapılması bekleniyor.

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler