YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trafik kazalarında ölen kişi sayısı...
Trafik kazalarında ölen kişi sayısı...
02 Mayıs 2015 13:17
TESK Başkanı Bendevi Palandöken, 2014'te meydana gelen 376 bin trafik kazasında 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini ve 285 bin kişinin yaralandığını söyledi.

Trafik kazalarına dikkat çekmek isteyen TESK ve TŞOF, Trafik Haftası nedeniyle resim sergisi açıyor. TESK Sanat Galerisi'nde açılacak olan resim sergisi 4 Mayıs 2015 tarihinden itibaren 1 hafta süreyle vatandaşlar tarafından gezilebilecek.

Sergideki resimlerin kamuoyu tarafından yakından tanınan ve hayatlarını trafik kazalarında kaybedenlerden oluştuğunu belirten Palandöken, “Recep Yazıcıoğlu, Metin Oktay, Ercan Arıklı, Ahsen Çetiner, Hande Mumcu, Mustafa Taşar, Adnan Kahveci, Kıvırcık Ali, Barış Akarsu, Vedat Dalokay, Tevfik Lav bu kazalarda kaybettiğimiz değerlerden sadece bir kısmı. Son olarak da dizi ve sinema oyuncusu Huban Öztoprak'ı 26 yaşında kaybettik.

Trafik kazalarının önüne geçilemiyor. 2014 yılında 3 bin 524 kişi olay yerinde hayatını kaybederken 285 bin vatandaşımız yaralandı. Trafik kazalarında kaybettiğimiz her vatandaşımız değerlidir. Bu kazalarda hayatlarını kaybeden sadece kamuoyunun yakından tanıdığı kişilerin resimlerini sergiliyoruz. Sergiyi gezen herkes 'Trafik kazalarında kimleri kaybetmişiz' diye soracak. Bu sergiyi açmamızdaki amaç bu kazaların önüne geçmek için insanların duyarlılıklarını artırmaktır” dedi.

Tüm vatandaşların sergiyi gezerek ibretlik dersler alması gerektiğinin altını çizen Palandöken, “Bu kazalarda kaybettiğimiz değerler” sergisinin sanat galerisinde açılacağını kaydetti. Palandöken, serginin, ünlülerin anılarını yaşattığını ve sürücülerin yollarda daha dikkatli olması gerektiği mesajını verdiği vurguladı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler