YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trabzon'da iki grup arasında gerginlik
İstanbul Taksim'deki Gezi Parkı eylemlerine destek vermek amacıyla bir araya gelen gruba karşıt görüşten bir grup slogan atıp tepki gösterirken, polis her iki grubu bir araya getirmemek için yoğun çaba harcadı.
Trabzon'da iki grup arasında gerginlik
04 Haziran 2013 / 22:37 Güncelleme: 04 Haziran 2013 / 22:44

İstanbul Taksim Gezi Parkı'ndaki eylemlere destek vermek amacıyla Trabzon Atatürk Alanı'nda toplanan sivil toplum kuruluşuna bağlı gruba bir grup vatandaş tepki gösterdi.
 
Polis olası olaylara meydan vermemek için yoğun çaba sarfedirken her iki grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.
 
Gezi Parkı direnişine destek vermek amacıyla  akşam saatlerinde Atatürk Alanı'nda  toplanan KESK'e bağlı  grup, Atatürk Anıtı önünde basın açıklama yapmak istedi.
 
Bu sırada açıklama yapılmasını istemeyen karşıt görüşlü grup slogan atarak, alana girmeye çalıştı. Polisin zamanında müdahalesiyle iki grubun karşı karşıya gelmesi engellenirken Trabzon İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş'ın grubu iknaya çabaları  dikkat çekti.
 
Müdür Yavaş gruba "Lütfen yapmayın, beni dinleyin. Akıllı olun" diyerek grubun sakinleştirip uzaklaştırması  dikkat çekti.
 
Grup, 'Burası İstanbul değil Trabzon. Polise uzanan eller kırılsın" şeklinde slgon atarken KESK'e bağlı grupda  alanda açıklamasını yaptıktan sonra alandan ayrıldı.
 
Grup daha sonra Atatürk Anıtı önüne gelerek burada slogan atmaya devam ederken daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler