YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Töre kurbanı kızın cenazesi yürek dağladı
Kuzenleri tarafından tecavüze uğradıktan sonra töre cinayetine kurban giden Hatice Daşlı'nın cenazesini 1 gün boyunca kimse almaya gelmiyor, Daşlı ceset torbasıyla gömüldü...
Töre kurbanı kızın cenazesi yürek dağladı
27 Aralık 2012 / 21:11 Güncelleme: 27 Aralık 2012 / 21:37

Töre cinayetine kurban gittiği belirlenen 15 yaşındaki Hatice Daşlı'nın cenazesi, Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü çalışanlarınca defnedildi.

Amcası tarafından polis nezaretinde Diyarbakır'a getirilen Hatice Daşlı'nın cenazesi, Bağlar ilçesindeki Yeniköy Mezarlığı'na getirildi. Mezarlıktaki mescitte kılınan cenaze namazının ardından Daşlı'nın cenazesi, belediyeye ait cenaze aracına konularak defnedileceği yere getirildi.

Cenaze, aralarında Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş ve çalışanlarının da bulunduğu bir grup tarafından taşınarak, önceden hazırlanan mezara ceset torbası içinde defnedildi.

Cenazeye bazı kadın derneklerinden bir grup da katıldı. Gruptan bazı kadınların defin işlemi sırasında gözyaşlarına hakim olamadığı görülürken mezarlıkta yoğun güvenlik önlemi alındığı dikkati çekti.  

Öte yandan mezarlığa geldikleri öğrenilen Daşlı'nın amcası, annesi ve eniştesinin basına görüntü vermemek için ortaya çıkmadığı belirtildi.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler