YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Toktamış Hoca son yolculuğuna uğurlandı
Tedavi gördüğü hastanede önceki gün vefat eden Akademisyen Yazar Prof. Dr. Toktamış Ateş (69) için Fatih Camisi'nde tören düzenlendi.
Toktamış Hoca son yolculuğuna uğurlandı
21 Ocak 2013 / 10:07 Güncelleme: 21 Ocak 2013 / 15:00

Prof. Dr. Toktamış Ateş için ilk tören İstanbul Üniversitesi Rektörlük binasında yapıldı. Ateş'in cenazesi buradan cenaze namazının kılınacağı Fatih Camisi'ne getirildi. Eşi Nevin Ateş ve kızı Ayşegül Ateş, cami girişinde taziyeleri kabul etti.

Törene, AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, bir dönem birlikte televizyon programı yaptıkları Yazar Abdurrahman Dilipak, Gazeteci Uğur Dündar, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil ile vakıf üyesi Cemal Uşşak, Akademisyen Yazar Prof.Dr. Beril Dedeoğlu, Yazar Hadi Uluengin, Türk Musevi Cemaati Onursal Başkanı Bensiyon Pinto ile eski milli futbolcu Saffet Sancaklı'nın da aralarında bulunduğu, siyaset, akademi ve basın camiasından çok sayıda kişinin yanı sıra Türk Silahı Kuvvetleri mensupları da katıldı.

Toktamış Ateş için Fatih Camisi'nde öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, Prof. Dr Ateş için helallik istedi. Yaran, ''Ateş, Türkiye'nin önemli bir ilim adamıydı. Farklı düşünebilir ama görüşlerini kimseyi kırmadan ifade ederdi'' dedi.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler