YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Titanic Delux kapılarını açıyor
Titanic Delux kapılarını açıyor
10 Mart 2013 18:28
Aygün Grup bünyesindeki Titanic Hotels'in en yeni tesisi, Titanic Deluxe Belek'in inşası tamamlandı. Yeni sezon hazırlıklarına devam edilen ve yaklaşık 150 milyon Euro’ya mal olan otele ilk müşteri 4 Nisan 2013 tarihinde alınacak.

Doğal çam ormanları içindeki 600 odalı lüks tesis, Beşgöz Nehri'nin yanında bölgenin en saklı plajlarından birine uzanıyor. Yerli ve yabancı turistler Titanic Deluxe Hotel'in her noktasından doğa manzarasını,5 restoran ve 14 barda, gastronomik lezzetlerin yanı sıra Türk ve yabancı mutfakların eşsiz lezzetlerini bulabilecekler.
 
Titanic Deluxe Belek'te alışılmış tatilin dışında 13 bin metrekarelik Spa ve fitness merkezi dışında kongre ve iş toplantıları için 50 kişiden 3 bin 300 kişi kapasiteye kadar 17 toplantı salonu yer alıyor. Otel ayrıca misafirlerinin çocuklarını da düşünerek, 4 bin metrekarelik alana kurulan mini kulüpte yaşları 3 ile 16 yaş arası çocukların eğitim ve oyunundan 40 pedagog sorumlu olacak.
 
Aygün Grup Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Aygün, Titanic Otel’lerin yapımında yer alarak çalışmaları yakından takip ediyor. "Titanic Deluxe Belek için. Yaşamdan yıldız koymayın" diyen Aygün, otelcilik sektörüne 1993 yılında İstanbul Şişli’deki iki yıldızlı oteli alarak başladıklarını hatırlattı. 2003 yılında Antalya’da amiral gemisi Titanic Beach Lara’yı hizmete açtıklarını ifade eden Aygün, “İstanbul’da da Titanıc Otelleri açmaya devam ettik. Almanya  Berlin’de 3 adet otel yatırımımız var” dedi.
 
Titanıc Deluxe Belek’e bu yıl 4 Nisan'da ilk müşteriyi alacaklarını söyleyen Aygün, “Otel doğayla bütünleşmiş yapısı, sessiz sakin bir bölgede Türk turizminin eksikliklerini ve diğer otellerin özelliklerini burada tasarladık. Kongre turizmi İstanbul ve Antalya’da ağırlıkta, buda dünya turizminin yüzde 30’unu oluşturuyor. Bu otelde kongre turizmini eksiksiz yapmaya çalıştık. Spa alanında da ödül alacak yapı ve mimariyi oluşturduk. Bale ve Türk hamamlarını işledik. Dünyada ses getirecek bir hamam bölümüz var” diye konuştu.
 
Tatilde ailelerin çocuklarını çok düşündüğünü anlatan Aygün, “Misafirlerimizin çocuklarını düşünerek, mini kulüp ile 3 yaştan 16 yaşa kadar  iç alanda 2 bin metrekare kapalı 4 bin metrekare oyun ve eğitim alanı olan bir mimarı oluşturduk. 40 kişiden oluşan bir pedagog ekibimizde var. Mini kulüp ile de ses getireceğiz” şeklinde konuştu.
 
35 yıldır yiyecek içecek sektörünün içinde olduklarını kaydeden Aygün, “Tecrübelerimizi otellerimizin mutfağına aktardık. Alışveriş merkezleri, yiyecek içecek bölümü, kafesi, barı, pastahanesi hepsi beraber iç içe olan yaşam alanı, bir mahalle oluşturduk. Singapur, Çin’deki otel konseptlerini inceledik. O otellerde yapılmış olanların daha iyisini yaptık” ifadelerini kullandı.
 
Otelin 40 metrekareden 500 metrekareye kadar 600 farklı odası olduğunun altını çizen Aygün, “Ailelerimizi de düşündük. Villaları da kurduk. Bürokrat, iş adamları, ünlü sanatçıların kalabileceği şekilde villalar tasarlandı. Kedine has havuzları olan, yaşam alanını doğanın içinde oluşturduk. İki bin metrekarelik eğlence merkezi ile misafirlerimize eğlenme imkanı sunuyoruz. Yaptığımız otelin gerçekten de her noktası çok özel ve emekle birlikte görülmesi ve de yaşanması gerekir” dedi.
 
Türk turizminin 2000 yılından itibaren hızla geliştiğine değinen Aygün sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Türkiye’nin tanıtımında turizmin çok büyük yeri var. Bu sene ülkemiz fuarlarda çok iyi bir şekilde tanıtılıyor. Yatırımlarımızı geçmişin tecrübelerine dayanarak uzmanlarımızla ince eleyip sık dokuyarak yaptık. Markamıza ve hizmetimize güveniyoruz. Türk turizmine örnek teşkil etmek için iyi şeyler yaptık.Biz hizmetin mutfağından geldik. 6 erkek kardeşle aile şirketiyiz. Biz, sabah kalkıp akşam, hep iş düşünüyoruz. Biz bu konuda uzmanlaştık işin formülünü çözdük. Titanıc Otel’ler hizmeti, lezzeti ve kalitesiyle Türk turizmine örnek olmasını istiyoruz. Nisan ayında açılışımız olacak.  Her tarafı manzarayla çevrili olan böyle bir tesisi Türk turizmine kazandırdığımız için mutluyuz.”
 
Aygün Grup, Türkiye'de 7, Almanya'da 1 otel olmak üzere 8 tesise ek olarak Titanic Deluxe Belek ve Berlin'deki 2 yeni otel projesiyle, Titanic Grubu 2013 yılı sonunda 12 otele ulaşmayı hedefliyor.


İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler