YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tilkinin yavrusunu rehin aldı!
Tilkinin yavrusunu rehin aldı!
21 Temmuz 2010 09:44
Kümesine giren tilkiyi yakalamak için tilkinin yavrusunu rehin aldı. Evet yanlış duymadınız, tilkinin yavrusunu rehin aldı... Bu kadarına pes dedireten haber Zonguldak'ta yaşandı. Tabi rehine krizine cezasız kalmadı...

Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Ahiler köyünde bir kişiye, tilki yavrusunu alıkoyduğu gerekçesiyle para cezası uygulandı.

İl Çevre ve Orman Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü yetkilileri, 2 gün önce, kümesten tavuklarını aldığını belirlediği tilkiyi yakalayamayınca hayvanın barındığı yerdeki yavrusunu evine götüren Muhterem Atatay'a, Kara Avcılığı Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince 228 TL para cezası uygulandığını söyledi.

''ANNE TİLKİYİ YAKALADIĞIMDA 1-2 TOKAT ATARAK DOĞAYA BIRAKACAKTIM''

Atatay, son günlerde tavuklarının sayısının azaldığını fark edince kümesini gözetlemeye başlamıştı. Bir tilkinin kümese girerek tavuğu alarak kaçması üzerine hayvanı takip eden Atatay, yerini tespit ettiği tilkiyi yakalamaya çalışmış, ancak kaçırınca hayvanın yavrusunu evine götürmüştü.

Muhterem Atatay gazetecilere, yavru tilkiyi, annesini cezalandırmak için evine götürdüğünü, yavrusunu almak için geleceğini düşündüğü anne tilkiyi yakalaması durumunda ''1-2 tokat atarak doğaya bırakacağını'' söylemişti. (A.A.)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler