YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tilki kurtarma operasyonu
Yiyecek bulmak için şehre inen tilki İSKİ'nin su arıtma tesisinin havuzuna düşünce iş belediyenin veterinerlerine kaldı. Veterinerlerin saatler süren uğraşları sonrası tilki kurtarıldı...
Tilki kurtarma operasyonu
18 Kasım 2009 / 15:36 Güncelleme: 18 Kasım 2009 / 16:01

Sancaktepe'de, yiyecek bulmak için ormanlık alandan şehre inen tilki, Paşaköy'de bulunan İSKİ Su Arıtma Tesisleri'nin havuzuna düştü. Boş havuzla bir gece mahsur kalan tilki, belediyeye bağlı veterinerlerin yaklaşık 2 saat süren operasyonuyla kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre; Sancaktepe'ye bağlı ormanlık alandan yiyecek bulmak için şehre inen tilki, Paşaköy'deki İSKİ Su Arıtma Tesisleri'ne geldi. Tilki, içi boş olan 5 metre derinliğindeki havuza düşerek mahsur kaldı. Geceyi boş havuzda geçiren tilkiyi, arıtma tesisi çalışanları ekmekle besledi. Sabah saatlerinde belediyeye bağlı veterinerler arıtma tesisine gelerek tilkiyi kurtarmak için operasyon başlattı. Havuza inen ekipler, tilkiye tüfekle uyuşturucu iğne fırlattı. Havuzun genişliği sayesinde her seferinde kaçmayı başaran tilki, ekipleri uzun süre uğraştırdı. Uzun çabalar sonucunda bir görevli, tilkiye iğne atmayı başardı. İğnenin etkisiyle bir süre sonra kendinden geçen tilki, veterinerler tarafından yakalanarak havuzdan çıkarıldı. Yaklaşık 2 saat süren operasyonun ardından tilki, bir kafese konularak belediyeye bağlı veterinere götürüldü.
İSKİ çalışanları, dün akşamdan bu yana havuzda olan tilkiyi ekmekle beslediklerini ifade etti.


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler