YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİKA'dan Down sendromlu çocuklara yardım
TİKA'dan Down sendromlu çocuklara yardım
15 Nisan 2015 16:14
TİKA, Arnavutluk Down Sendromu Derneği'ne fizyoterapi için kullanılacak ekipman desteğinde bulundu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Arnavutluk'taki Down sendromlu çocuklara destek olmak amacıyla, Arnavutluk Down Sendromu Derneği'ne ekipman yardımında bulundu.

Projenin tamamlanması dolayısıyla TİKA Tiran Koordinatör Yardımcısı Necati Çayırlı, Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi Hidayet Bayraktar'ın eşi Füsun Bayraktar ve Tiran'daki Türk kurum ve kuruluşlarında görevli yetkililerin eşleri, derneği ziyaret etti.

Proje hakkında AA muhabirine açıklamada bulunan Çayırlı, 1996 yılından bu yana Arnavutluk'ta faaliyet gösteren TİKA'nın farklı alanlarda projeler hayata geçirdiğini anımsatarak, bu projelerden birinin de Arnavutluk Down Sendromu Derneği'ne fizyoterapide kullanılacak ekipman desteği sağlanması olduğunu söyledi.

Derneğin, özel ilgiye ve eğitime muhtaç çocuklarla dördüncü aylarından itibaren ilgilendiğini ve bu çocuklara ücretsiz destek olduğunu belirten Çayırlı, derneğin ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirilen proje kapsamında ekipman yardımında bulunduklarını kaydetti.

Çayırlı, derneğe teslim edilen ekipmanların günün belli zaman dilimlerinde ihtiyaç sahibi çocuklar için kullanılacağını ifade ederek, TİKA olarak farklı alanlarda hayata geçirecekleri projelerle Arnavut halkına yardım etmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler