YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terörü kınarken kalp krizi geçirdi
Terörü kınarken kalp krizi geçirdi
30 Aralık 2009 23:25
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TSO) 2009 yılı son meclis toplantısında kürsüde, Tokat'ta yaşanan terör saldırısını kınayan Bütçe Hesap Komisyon Başkanı Kenan Çelik (54), kalp krizi geçirerek yere yığıldı.

Samsun TSO Meclis Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıda gündem dışı söz alarak, Tokat'ta yaşanan terör olaylarını kınayan TSO Bütçe Hesap Komisyon Başkanı Kenan Çelik, kalbinde bulunan pilin sorun çıkarması nedeniyle kalp krizi geçirdi.

Tokat'ta yaşanan terör olayını her an düşündüğünü ve üzüldüğünü belirten Kenan Çelik, "Bu ülkede 1968 yılından beri ciddi bir anarşi, terör hüküm sürüyor. Ben 1955 doğumluyum, benim yaşımda olanlar niye 1968 dediğimi iyi bilecekler. Son olarak Tokat ili Reşadiye ilçesinde göz gözü görmeyen sisli bir gecede 7 tane asker kardeşimizi haince ve alçakça şehit ettiler. Onlara kendilerini savunma hakkı bile vermedi o alçaklar. Bu bizim yüreğimize ateş düşürdü. O günden bu güne o arkadaşları ve ailelerini düşünmediğim hiçbir an yok, hiç birini tanımıyorum ama hakikaten içim yanıyor. Onlara bu işi yaptıran, o çocuklarımızı alçakça şehit eden hainler, onlara bunu yaptıran, sebep olan, yaptırdıktan sonra 'Oh ne güzel yapmışlar' deyip sevinenlerin olduğunu da biliyoruz" dediği esnada sarsılarak yere düştü.

Meclis salonunda bulunanların şaşkın bakışları arasında yere yığılan Kenan Çelik'e ilk müdahaleyi o an salonda olan Dr. Hakan Taşlı yaptı. Yattığı yerde bağırarak sıçrayan Kenan Çelik'in kalp pilinde bir problem olduğu, sabah alması gereken dilaltı ilacını almadığı öğrenildi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri ve meclis üyelerinin de yardımıyla ambulansa taşınan Çelik, Mehmet Aydın Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.Daha sonra meclis toplantısı devam etti.

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler