YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröristler köşeye sıkıştırıldı
Mardin'de geçtiğimiz günlerde bir polis memurunu şehit eden teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyonda güvenlik kuvvetleri ile bir grup PKK'lı arasında çatışma çıktı.
Teröristler köşeye sıkıştırıldı
22 Ocak 2013 / 14:35 Güncelleme: 22 Ocak 2013 / 14:49

 

Mardin'de geçtiğimiz çarşamba akşamı teröristler, Devlet Hastanesi önünde polis devriye aracına uzun namlulu silahlarla ateş açarak 32 yaşındaki polis memuru Cengiz Engizek'i şehit etti. Saldırının ardından PKK'lıları yakalamak için polis geniş çaplı operasyon başlattı.
 
Yapılan teknik ve fiziki takip sonucu bu sabah saatlerinde Midyat ilçesine 12 kilometre mesafede bulunan Doğançay köyü kırsal kesimindeki bir mağarada bir grup teröristin bulunduğu tespit edildi.
 
Midyat ile Şırnak'ın İdil ilçesi arasındaki sarp kayalıkların bulunduğu bölgede tespit edilen PKK'lıları etkisiz hale getirmek için Mardin Emniyet Müdürü Derviş Kara yönetiminde yönettiği hava destekli operasyon başlatıldı. Askerlerin de destek verdiği operasyona polis özel harekat timleri de katıldı. Timler, Sikorsky helikopterlerle bölgeye indirilirken, karadan da polis ve asker sevk edildi. Operasyonda PKK'lıların bulunduğu belirtilen mağaranın çevresi abluka altına alındı.
 
Güvenlik güçleri bir mağarada kıstırdıkları PKK'lılara, 'Teslim ol' çağrısında bulundu, çağrıya ateşle karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktı. Çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 4 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede yer yer çatışmaların devam ettiği bildirildi.
 
 
İHA
Etiketler: , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler