YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Termik santral toplantısında arbede
Termik santral toplantısında arbede
26 Şubat 2013 20:34
Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Yeşilovacık beldesinde yapılacak termik santral bilgilendirme toplantısı, vatandaşların ve bir grup çevrecilerin tepkisi nedeniyle yapılamadı.

Yeşilovacık belediye hizmet binası altındaki düğün salonunda, termik santralle ilgili firma ve ilgili kurum yetkilileri tarafından bilgilendirme toplantısı organize edildi. Beldelerinde termik santral yapılmasını istemeyen belde halkı ve bir grup çevreci, düğün salonu içerisinde bulunan firma ve ilgili kurum yetkililerini protesto edip içeriye girmeye çalıştı. Çok sayıda çevik kuvvet ve jandarma ekibi, grubun içeriye girmesine izin vermedi. Çıkan olaylarda düğün salonunun camları kırılırken, 7 kişi gözaltına alındı.
 
Toplantıyı yapamayan ekibin tahliye edilmesi esnasında da arbede yaşanırken, bazı göstericiler baygınlık geçirdi. Toplantıyı yapacak ekip ambulansa bindirilip güçlükle beldeden uzaklaştırıldı. Vatandaşlar Mersin-Antalya karayolunu İstiklal Marşını okuyarak trafiğe kapattı ve gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılmasını istediler. Güvenlik güçleriyle zaman zaman gergin anlar yaşayan vatandaşları, CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer ve Yeşilovacık Belediye Başkanı İhsan Küpük sakinleştirmeye çalıştı.
 
Yaklaşık 1 saat kapatılan yol, gözaltına alınan şahısların beldedeki sağlık ocağında alınan sağlık raporunun ardından serbest bırakılmasıyla açıldı.

İHA

Nimet- külfet dengesi mi?
 // akaltun23
Etrafı yeşil dağlarla çevrili bu kasabanın 15 km. ötesine Akkuyu Nükleer tesislerini getirenler, buradan seçilen milletvekillerinin “tek projeleri olan ırk işleri”yle uğraşmasından bilistifade, yerel halkın gösterdiği hoşgörüyle, bu kez oranın bizzat içine tüm o güzelim doğayı kısa sürede yok edecek Termik Santral yapmayı planlıyorlarmış. Yani siz kimsenin yüklenmediği birinci külfeti yüklendiniz, alın size daha beteri dercesine…
Eğer çok gerekliyse bu tür kömür santrallari yapmak için çölleşm...
28 Şubat 2013 11:42
Külfet üstüne külfet
 // akaltun23
Çarpık kapitalizmin tükettikçe tükenen bilinç altlarına yüklediği hoyratlık sadece hayvanlara değil, doğaya karşı da epey yükselmiş görünüyor. Oysa o kızılderili şefin tarihi dersle ABD başkanına dediği gibi: "...ırmaktaki son balık da tutulduğunda, beyaz adam paranın yenmeyecek bir şey olduğunu öğrenecek, ama artık çok geç olacak."
Benzer zihniyet, dün akşam haberlerde izlediğim kadarıyla Mersin-Silifke'nin Akdeniz kenarındaki görüntüsünden dolayı Yeşilovacık adını alan en bakir doğal güzel...
28 Şubat 2013 11:40
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler