YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tencere tava out, bidon in!
Tencere tava out, bidon in!
30 Haziran 2013 16:36
Samsun'un İlkadım ilçesi Kavacık Mahallesi sakinleri toz ve su sorunlarının çözülmesi için 735 Caddesi’ni trafiğe kapatarak seslerini duyurmaya çalıştı.

735 Caddesi üzerine saman yüklü iki traktör çekip yolu trafiğe kapatan vatandaşlar, yanlarında getirdikleri bidonlar ile birlikte yol ortasında sloganlar attı. Mahalleli, yoldan geçen araçların kaldırdıkları toz yüzünden nefes alamadıklarını ve 4 gündür sularının akmadığını iddia etti. Vatandaşlar, sorunlarının çözülmesi için yetkililerden yardım istedi.
 
Eylem sırasında, İlkadım İlçe Jandarma ekipleri güvenlik önlemi aldı. Jandarma ekipleri, dağılmaları yönünde vatandaşlara uyarı yaptı. Uyarıyı dikkate alan vatandaşlar, bir süre sonra olaysız bir şekilde dağıldı. Vatandaşlar daha sonra, sorunlarının çözülmesi için imza kampanyası başlattı.
 
Kavacık Mahallesi sakinlerinin sularının 4 gündür akmadığı iddialarını değerlendiren Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Coşkun Öncel, “Kavacık Mahallesi’nde 4 gündür suların akmaması söz konusu değil. Şu anda mahalleye ait su deposunda 100 ton suyumuz bulunmaktadır. Zaman zaman kesilmeler yaşanıyor, sürekli akmaması mümkün değil. Bütün depolarımızda su mevcut” dedi.İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler