YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tekme,silah,sopa ne ararsan
Mersin'de 250 liralık tamir ücreti yüzünden sopalar, sandalyeler havada uçuştu.Ortalığı savaş alanına çeviren kavga kameralara an be an yansıdı.
Tekme,silah,sopa ne ararsan
03 Haziran 2010 / 15:47 Güncelleme: 03 Haziran 2010 / 16:01

Mersin'de bilgisayar tamir ücreti yüzünden çıkan silah, sopa, tekme ve sandalyelerin havada uçuştuğu kavga, iş yerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Ortalığın savaş alanına döndüğü olaydan sonra iş yeri sahibi, aralarında AK Parti İl Başkanının kardeşinin de bulunduğu ileri sürülen şüpheliler hakkında şikayetçi oldu. 

Edinilen bilgiye göre olay, 22 Mayıs tarihinde Kültür Mahallesi'nde faaliyet gösteren DNS Elektronik adlı bilgisayar firmasında meydana geldi. İddiaya göre; G.K., iki arkadaşı ile birlikte saat 16.00 sıralarında iş yerine gelerek, 9 ay önce tamir için bıraktığı diz üstü bilgisayarını almak istedi. İş yeri sahibi Nuri Döğücü de, bilgisayarın tamir bedelinin 250 TL olduğunu söyledi. Tamir bedeli yüzünden iş yeri sahibi ile tartışan G.K., yeniden geleceğini söyleyerek olay yerinden ayrıldı. G.K., aynı gün saat 18.15 sıralarında bu kez yanında 4 arkadaşı ile birlikte tekrar bilgisayar firmasının olduğu iş yerine geldi.   
  
İŞ YERİNDEKİ KAVGA KAMERAYA YANSIDI  

İş yeri güvenlik kamerasının da kaydettiği görüntülerde bilgisayarını, tamir parasını vermeden almak istediği ileri sürülen G.K., 2 arkadaşı ile birlikte girdiği iş yerinde Nuri Döğücü ile yeniden tartışmaya başladı. Ardından yanında getirdiği copu çıkararak Döğücü'ye vurmaya başladı. Bu sırada, iş yeri çalışanı Aytaç Sakaroğlu olaya müdahale etmek için yerinden kalkarken, saldırganlardan biri tabancasını çıkararak iş yerindekileri etkisiz hale getirmek istedi. Bir anda savaş alanına dönen iş yerinde taraflar arasında büyük bir kavga yaşanırken, kapı önünde bekleyen 2 kişi de kavgaya karıştı. Sandalyelerin havada uçuştuğu ve iş yerinin adeta savaş alanına döndüğü olay sırasında, saldırganlar iş yeri sahibi ve iki çalışanını döverek olay yerinden kaçtı.   

İş yerinde uğradığı saldırı ile şok olan Nuri Döğücü, yaptığı araştırma ile saldırganların kimliklerini belirleyerek kamera görüntüleri ile savcılığa başvurup suç duyurusunda bulundu. Döğücü'nün Mersin Cumhuriyet Savcılığı'na avukatı Mahmut Akdoğan aracılığı ile yaptığı suç duyurusu dilekçesinde, saldırganlardan bazılarının isimlerinin G.K., E.G. ve AK Parti İl Başkanı Fatih Kısa'nın kardeşi E.K. olduğunu ileri sürdü. Olay sırasında silahını çıkaran kişinin de AK Parti İl Başkanının kardeşi olduğu öne sürüldü.   

Olayın şokunu yaşadığını belirten iş yeri sahibi Nuri Döğücü, "Önce geldiklerinde bilgisayarın tamir bedelinin 250 TL olduğunu söyledim. Buna bir anda itiraz edip, karşılığını ödemeden almak istediler. Sonra ayrıldılar. Akşam saatlerinde ise bir anda içeriye girdiler. Benim oturduğum masanın önünde oturan ve adının Güçlü olduğunu öğrendiğim kişi, yanında getirdiği copla bir anda bana vurmaya başladı. O sırada, ortalık savaş alanına döndü. Neye uğradığımızı şaşırdık. Kim olduklarını yaptığım araştırma sonunda öğrendim. Şikayetçiyim" dedi.   

Bu arada olayla ilgili olarak polisin düzenlediği tutanakta, olayın faili meçhul olarak geçtiği ileri sürüldü.
 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler