YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tehlikeli provokasyon...
Tehlikeli provokasyon...
22 Temmuz 2011 08:03
Zeytinburnu'nda araçlara zarar veren terör yandaşlarına tepki veren gruba, güvenlik güçleri biber gazıyla müdahale etti.

Zeytinburnu'nda araçlara zarar veren bölücü örgüt yandaşlarına tepki göstermek için toplanan ve uyarılarına rağmen dağılmayan gruba, polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

Alınan bilgiye göre, Çırpıcı ve Veliefendi mahallelerinde bölücü örgüt yandaşı bir grup, çevredeki birkaç araca saldırarak camlarını kırdı. Bunun üzerine toplanan semt sakinleri, olaya tepki göstermek için Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ilçe binasına yürümek istedi.

Uyarılara rağmen dağılmayan gruba, polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Müdahale sonrası dağılan gruptakiler ara sokaklara kaçtı.

Bölgede güvenlik güçlerinin önlemleri sürerken, polis helikopterleri, mahalle havadan kontrol ediyor ve zaman zaman anonslarla uyarılar yapılıyor.

Öte yandan, ilçedeki sokaklarda bazı kişilerin ellerinde sopalarla gruplar halinde bekledikleri görülüyor.

Çevik kuvvet ekipleri de terör örgütü yandaşı gruplar ile onlara tepki gösteren mahalleliler arasında meydana gelecek olası bir gerginliği önlemek için kontrollerine devam ediyor. Polislerin sokaklara kontrol amaçlı girişleri sırasında pencerelere çıkan mahalle sakinleri, terör örgütü aleyhine slogan atarak polis lehine tezahüratta bulunuyor.

Bölgede TOMA'lar hazır bekletilirken, terörle mücadele ekipleri ve Yunuslar da ilçede hazır bulunuyor.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler