YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Tecrübe Konuşuyor"un ikinci durağı Amasya oldu
"Tecrübe Konuşuyor"un ikinci durağı Amasya oldu
28 Ekim 2014 01:10
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlediği "Tecrübe Konuşuyor" projesi kapsamında ikinci etkinlik, milli güreşçi Rıza Kayaalp ve sanatçı Uğur Işılak'ın katılımıyla Amasya'da gerçekleştirildi.

Amasya Üniversitesi'nde düzenlenen, moderatörlüğünü Erdoğan Arıkan'ın yaptığı programda, Kayaalp ve Işılak gençlerle tecrübelerini paylaştı.

Sanatçı Işılak, yaptığı işin bir sevda olduğunu, sevdalanmadan, özümsemeden yapılan işin zahmet ve külfet getireceğini belirtti.

Sevda ile yapılan işin ise ibadet gibi olduğunu vurgulayan Işılak, şunları kaydetti:

"İşinizi iyi yaparsanız gerçekten ibadet gibi olur. Ben hala o niyetle yoluma devam ediyorum. Dünya dediğimiz şey ne kadar umurumuzda olmazsa adeta bir güç dünyayı sizin ayaklarınıza seriyor ama siz o gücü bir tarafa bırakır dünya denilen şeyin arkasından koşmaya başlarsanız o dünya sizin ayağınıza serilmediği gibi istediğinizi size yar etmiyor. Sadece ideallerimize kilitlenmek lazım. Popüler olmak, şöhret olmak boş şeyler. İdeallerimiz peşimde koşalım ve başarmak için çok çalışalım."

Milli Güreşçi Rıza Kayaalp ise başarı yolunda hayallerinin peşinde koştuğunu ve hayallerinin bir kısmını başardığını belirtti.

Kayaalp, 25 madalya kazandığını ifade ederek, "25 yaşındayım. Yozgat'ta güreş eğitim merkezinde 5 yıl kaldım. Her akşam yatarken hayalim şu ana kadar aldığım madalyalardan sadece 1 tanesini almaktı. O kadar bir hayaldi. Şimdi hayallerimi fazlasıyla gerçekleştirdim. Bunu çok çalışarak ve yeteneğimle yaptım" dedi.

Hayatta herkesin bir dönüm noktasının olduğunu ifade eden Kayaalp, güreş eğitim merkezinden ayrılıp Ankara'ya gitmesinin kendisi için bir dönüm noktası olduğunu dile getirdi.

Şimdi ise hedefinde olimpiyatlarda altın madalya kazanmak olduğunu dile getiren Kayaalp, "Avrupa ve dünya şampiyonlukları tekrar tekrar hedefim. Güreş hayatım bitip mindere ayakkabımı koyana kadar hedefim her zaman şampiyonluk olacaktır" diye konuştu.

Uğur Işılak'ın şiir okuduğu programda güreşçi Kayaalp, iki sporcuya kolunda barfiks çektirdi ve bilek güreşi yaptı.

Programa, Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Davulcu, genç sporcular ve çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler