YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TCDD çalışanları iş bıraktı
TCDD çalışanları iş bıraktı
16 Nisan 2013 07:56
Adana’da TCDD çalışanları, gece 00.00 itibariyle bir günlük iş bırakma eylemine başladı.

 

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) ve Türk Ulaşım-Sen’in önderliğinde toplam 9 sendika üyeleri Türkiye genelinde olduğu gibi Adana’da da eylem yaptı. Gece saat 00.00’te Adana Tren Garı’nda toplanan grup, ilk olarak peronda yürüyüş yaptı.

‘Demiryolu halkındır satılamaz, direne direne kazanacağız, demiryolu yasası geri çekilsin’ gibi sloganlar atan sendika üyeleri adına basın açıklaması yapan BTS Adana Şube Başkanı Tonguç Özkan, meclis gündeminde olan demiryolu yasa tasarısının demiryolcuları demiryolundan uzaklaştıracağını savunarak, “Bu nedenle demiryolu çalışanları kendi geleceğine sahip çıkıyor ve bugün Türkiye’nin her tarafından 00.00’dan itibaren grev yapıyor.

Demiryolu yasası geri çekilene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Demiryolu çalışanları bugün mücadeleden yana tavrını koymuştur” dedi. 00.00’dan itibaren Adana’da hiçbir trenin çalışmayacağını ifade eden Özkan, “Türkiye’nin her tarafında tren seferleri durmuştur. Buradan yetkilileri uyarıyoruz; bu yasa tasarısını geçi çekin ve demiryolu çalışanları sonuna kadar kendi geleceği için işinin ve ekmeğinin mücadelesini sürdürmeye devam edecektir” diye konuştu.

 

İHA

Etiketler: , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler