YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tatilin yeni adı "Munzur Beach"
Bodrum değil 'Tunceli' haberleri tatilcileri Tunceli'ye yöneltti...
Tatilin yeni adı "Munzur Beach"
17 Ağustos 2009 / 14:01 Güncelleme: 17 Ağustos 2009 / 00:00


Pülümür Vadisi üzerinde, nehir kenarında oluşturulan plajda insanların suya girmesinin medyada yer alması, Tunceli'yi tatilci akınına uğrattı.


Medyadaki "Munzur Beach" türü haberlerin ardından Tunceli, başta yurtdışı olmak üzere, İstanbul, İzmir, Ankara ve çevre illerdeki vatandaşların akınına uğradı. Hükümetin Kürt açılımının ardından bölgede yaşanan çatışmasızlık ortamı tatilcileri de hareketlendirdi. Bodrum ve Marmaris'i aratmayan görüntüleriyle şaşırtan Tunceli'deki plajlar, tatilcilerin ilgi odağı oldu.


Tatilini geçirmek için Tunceli'ye gelen gurbetçi Mustafa Kaya, "Burası beklediğimden çok daha güzelmiş. Bir daha geleceğim. Çok beğendim." yorumunda bulundu. Uzun yıllardır Almanya'da yaşadığını ve Tunceli'yi çok doğal ve güzel bulduğunu ifade eden Pınar Kaya ise, "Her zamanki gibi mükemmel. Daha doğal ve güzel olduğu için burayı tercih ediyorum" dedi.


Tunceli halkının Munzur nehrinde çok güzel bir şekilde stres attığını ifade eden Tunceli Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Kasun ise vadi üzerinde kurulması düşünülen barajların yapılması halinde bu vadinin yok olacağını savundu. Hükümetin Kürt açılımı ile ilgili yaptığı girişimlerin sonuçlarının Tunceli'de hissedilmeye başladığını dile getiren Kasun, " Kürt açılımını biz de olumlu karşılıyoruz. Bunun da etkisini görüyoruz. Büyük metropollerde yaşayan Tuncelililer gidip başka yerlerde tatil yapacaklarına kendi memleketlerine gelmeye başladı." ifadelerini kullandı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler