YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tarihçilerin bir sonraki buluşma tarihi 2010
Tarihçilerin bir sonraki buluşma tarihi 2010
Tarihçilerin bir sonraki buluşma tarihi 2010
21 Temmuz 2008 / 19:35 Güncelleme: 21 Temmuz 2008 / 00:00

Aradan geçen 18 yıl pek çok şeyi değiştirdi ama onların arkadaşlıkları ve dostlukları hiç değişmedi. Hatta daha da pekişti.  


1986’dan 1990’a kadar dört yıl aynı sınıfta aynı sıraları paylaştılar. Sonra fakülteyi tamamlayıp yurdun dört bir yanına dağıldılar. Okul bittikten sonra birçoğu birbirini kaybetti irtibatları kalmadı. Aradan yıllar geçti. Sevgi ve dostluktan kaynaklanan özlem ağır bastı. Bilenler bilmeyenlere söyledi. İletişime geçildi. Sonra Mevlâna şehrinde yeniden buluşmaya karar verildi.  


Selçuk Üniversitesi Tarih Bölümü'nün 1990 yılı mezunları Konya'da toplandı… Her biri  önemli görevler yürüten mezunlar arasında Kanal a Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan da vardı… Buluşmada, eski günler yâd edildi, anılar tazelendi…    


Hemen hepsi çalıştıkları kurumlarda önemli mevkilere gelen mezunların ilk durağı, mezun oldukları Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi bahçesindeki kafeterya oldu… Buradaki buluşmanın ardından 4 yılın omuz omuza geçtiği sınıfa geçildi.  


18 yıl önceki öğrencilerinin sınıfta olduğunu öğrenen Prof. Dr. Nuri Köstüklü, kâğıdı çıkarıp hemen yoklama yaptı… İşi garantiye almak için başkasının yerine imza atanlar olup olmadığını da dikkatle kontrol etti. Prof. Köstüklü 18 yıl aradan sonra topladığı öğrencilerine Türkçe konusunda sıkı bir ders vermeyi de unutmadı. Bölüm hocalarından Yard. Doç Dr. Zekeriya Bülbül ve Yard. Doç. Dr. Mehmet Kandır da derse iştirak ettiler.


 


Tarih mezunları, ders çıkışında yaklaşık 1 ay sonra yıkılacak olan Eğitim Fakültesi binası önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler…  


Son durak ise eski dostların birbirlerini eş ve çocukları ile tanıştırdığı kahvaltı oldu… 


Örnek bir buluşmaya dönüşen toplantı de memleket meseleleri de konuşuldu. Tatlı sohbet, renkli anılarla süslendi… Tarihçilerin bir sonraki buluşma tarihi ise 2010.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler