YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taraftarlara müdür fırçası
Bursaspor taraftarının hafta sonunda deplasmanda Diyarbakırspor'la olan maça alınmayacak olması taraftarı üzdü. Vali'den izin almak için valilik binası önüne gelen taraftarlar Emniyet Müdürü tarafından azarlandı
Taraftarlara müdür fırçası
04 Mart 2010 / 12:11 Güncelleme: 04 Mart 2010 / 12:29

Bursaspor taraftarının Diyarbakır deplasmanına alınmayacağı yönündeki haber yeşil beyaza gönül verenleri üzdü. Teksaslılar kesin kararı öğrenmek ve Bursa Valisi Şahabettin Harput'tan detaylı bilgi almak için valilik önünde toplanınca, Bursa Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya tarafından sert bir dille uyarıldı. Teksas grubunun lideri Selim Kurtulan'a tepki gösteren Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, "Bu insanları neden burada topluyorsun. Bak burada en ufak bir şey olursa önce seni gözaltına alırım" dedi.   

Diyarbakır İl Spor Güvenlik Kurulu'nun Cumartesi günü oynanacak maça yeşil beyazlı taraftarı almayacağı yönündeki haberler yeşil beyazlı taraftarları hayal kırıklığına uğrattı. Fanatik taraftarlar Vali Şahabettin Harput ile görüşmek için Heykel'deki tarihi bina önünde toplandı. Toplantı için valiliğe gelen Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, taraftar grubunu görünce amigo Selim Kurtulan'a sert çıktı.   

İşte Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya ile Selim Kurtulan arasında geçen diyalog:   

-Emniyet Müdürü: Selim 
- Selim Kurtulan: Buyur müdürüm 
- Emniyet Müdürü: Niye topluyosun insanları buraya. Bak burada en ufak bir şey olursa önce seni gözaltına alırım, dağıt şunları. Haydi ayıp be. Niye geliyorsunuz buraya, ne var, burada, vilayetle ne ilgsi var, seni ne ilgilendirir valinin toplantısı  
- Selim Kurtulan: Maça gitmek için izin istemeye geldik  
- Emniyet Müdürü: Validen izin alamazsın, valinin konuyla hiç ilgisi yok, dağıtın bakayım bu insanları  
- Selim Kurtulan: Dağılın arkadaşlar  
- Emniyet Müdürü: Orası karar aldı, kabul etmiyor  
- Selim Kurtulan: Diyarbakır valisi dün gece televizyonda canlı yayına katıldı, "bekliyoruz" dedi. Açıklama yaptılar. Gece vali bey, "Bursaspor taraftarını bekliyoruz" dedi.   
 - Emniyet Müdürü: Git seni engelleyen mi var  

Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, Selim Kurtulan ile konuşurken araya giren başka bir taraftara da tepki gösterip onu da gözaltına aldırttı.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler