YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taner Yıldız o iddialara cevap verdi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik basın mensuplarının karşısına geçti.
Taner Yıldız o iddialara cevap verdi
01 Kasım 2014 / 15:07 Güncelleme: 01 Kasım 2014 / 17:06

Taner Yıldız "İşçilere ulaştığımız bilgileri gerçek dışı, kurtulan işçilerden birinin söylediği sözler maden çevresinde heyecan yaratabiliyor" dedi.
Bakan Yıldız yaptığı açıklamada, sondaj çalışmaları devam ediyor. Daha işimiz var. Burada şu anda 650'ye yakın ekip var.

Yerimiz sınırlı. Bu acıyı paylaşmak için dışarıdan vatandaş geldi. Bu gece itibariyle spekülasyonel haberler de çıkıyor. Vatandaşlarımızın duygularıyla oynamak doğru olmaz. İşçilere ulaştığımız bilgisi gerçek dışıdır, bu gece için bir öngörümüz yok, yarına bakacağız, dedi. 

Yıldız, zaman zaman bir takım patlamalar çatlamalar oluyor ama 1 saat sonra nasıl bir tablo ile karşılaşacağımız bilmiyoruz. "3-5 saat sonra ne olur?" dediğinizde gerçekçi cevaplar olmaz, değerlendirmesinde bulunurken sözlerine şöyle devam etti: 

"Maden etrafındaki hareketliliğin ve yüksek tansiyonun nedeni bazen kurtulan bir arkadaşımız "Bu gece çıkacakmış" demesi olabiliyor. Herkes orada toplanıyor. Benim ve arkadaşlarımın bu gece için böyle bir öngörüsü yok. Burada o kardeşlerimize ulaşmamız için hepimizin buna dikkat etmesi lazım."

Bir şey söylemek gerçekçi değil

Yıldız, "İşçimizin bir tanesi şu noktada, diğeri de öbür noktada' diye şeyler duyuyoruz. O tabloyu görmeden, suyun arkasını görmeden, böyle bir şey söylemek gerçekçi değil. Bizim görmediğimiz bir konuyu oradaki herhangi birinin söyleyip de onun arkasından gidip, böyle bir haberleştirmeyi de şahsen doğru bulmuyorum" dedi.

 

HABER7

Etiketler: , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler