YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taner Yıldız acılı aileleri böyle teselli etti
Ermenek'teki maden faciasında içeride kalan işçi İsmail Gürses’in ailesinin feryadı yürek burktu. Aileyi teselli etmek Bakan Yıldız'a düştü.
Taner Yıldız acılı aileleri böyle teselli etti
30 Ekim 2014 / 16:25 Güncelleme: 30 Ekim 2014 / 17:21

Maden ocağında meydana gelen su baskını olayının 3. gününde çalışmalar devam ederken içeride kalan işçi İsmail Gürses’in annesi Ayşe Gürses’in yaşadığı acı yürekleri dağladı.

Anne Ayşe Gürses su baskını yaşanan maden ocağında ağlayarak içeriden gelecek haberleri bekledi. Oğlu İsmail Gürses’in henüz 3 senelik evli olduğunu söyleyen gözü yaşlı anne Ayşe Gürses, 2,5 yaşındaki ve 3 aylık torunlarının babalarını beklediğini anlattı.

O sırada anne Ayşe Gürses ve oğlunun feryadına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız yetişti. Bakan Yıldız acılı aileyi sarılarak teselli etti.

Bakan Yıldız'a sarıldılar

Yıldız'a sarılan Gürses, ''Ne olur, bize yardımcı olun'' dedi. Yıldız da anne Gürses'e sarılıp başından öperek teselli etmeye çalıştı. Bakan Yıldız, ''Elimizden geleni yapıyoruz'' dedi. 

15 gün önce işe başladığı maden ocağında su altında kaldı

Baba mesleği olan madencilikle 6 senedir uğraşan İsmail Gürses, 50 gündür ara verdiği işine 15 gün önce tekrar başladı. Henüz 3 senelik evli olan İsmail Gürses’in 2,5 yaşında oğlu ve 3 aylık bir de kızı bulunuyor.

İşte Taner Yıldız'ın acılı aileleri teselli ettiği anlar:

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler