YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tandıra düştü feci şekilde yandı
Tandıra düştü feci şekilde yandı
17 Ekim 2011 14:55
Tandır içerisinde pişen ekmeği almak istedi feci şekilde yandı. Tandıra düşen çocuğu annesi kurtardı...

Iğdır'da annesinin ekmek pişirdiği tandırdan ekmek almak isterken tandıra düşerek feci şekilde yanan 2 yaşındaki Eda Ataş, yaşam savaşı veriyor. Annesinin yokluğunu fırsat bilen minik eda tandır içerisinde pişen ekmeği almak isteyince dengesini kaybederek yanan tandırın içerisine düştü. Minik Eda'nın çığlıklarını duyan annesi imdadına yetişti.
Iğdır'a bağlı Hoşhaber beldesinde yaşayan Ateş ailesinin annesi Aynur ateş en küçük çocukları olan Eda ateş'i de alarak tandırda ekmek pişirmeye başladı. Tandırın alevinde su kaynatmak için su getirmeye çıkan anne Aynur Ateş küçük kızının çığlıkları ile geri döndü. Annesinin yokluğunu fırsat bilen minik eda tandırda pişen ekmeği almak isteyince tandıra düşerek feci şekilde yandı.
Kızının feci şekilde yandığını gören Anne, Eda'yı kendi imkanları ile tandırdan çıkarıp Iğdır Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Talihsiz bebek, Iğdır'daki ilk müdahalenin ardından Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi'nde tedaviye alındı. Vücudunun bazı bölgelerinde, kollarında ve ayaklarında ikinci derecede yanık oluşan Eda Ataş'ın hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.
Kızının başından bir an olsun ayrılmayan acılı anne Aynur Ataş, "Ekmek pişirdiğim esnada tandırın ateşi fazla olduğu için su koyup kaynatmayı düşündüm. Evde kimse olmadığı için küçük kızımı yalnız bırakamadım. Ben ekmek pişirirken oda yanımda oyun oynuyordu. Ben ekmeği pişirdikten sonra köz halinde bulunan tandıra ısınması için su getirmeye gittim, o esnada ağlama sesi duydum. Geri döndüğümde kızımın tandıra düştüğünü fark ettim. Tandır içerisinde pişen ekmeği almak isterken tandıra düşmüş. Çok üzülüyorum, vicdan azabı çekiyorum. Allah'ıma kızımı bana bağışlaması için her gün dua ediyorum" dedi. eda bebeğin durumunun iye gittiğini söyleyen anne ateş "ilk başlarda ayak parmaklarının kesileceği söylendiğinde çok korktum çok üzüldüm fakat durumu iyiye gidince doktorlar ayak parmaklarını kesmekten vazgeçti şimdi ise daha iyi olacağı günleri bekliyoruz" diye konuştu. (İHA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler