YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Talihsiz flamingo
Sokak köpeğinin saldırısına uğrayan flamingo ayaklarından birini kaybetti
Talihsiz flamingo
29 Ocak 2010 / 20:17 Güncelleme: 29 Ocak 2010 / 20:17

Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı Kocahasanlı beldesinde bir sokak köpeğinin saldırması sonucu ayaklarından birini kaybeden flamingo, Mersin İl Çevre ve Orman Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi ekiplerine teslim edildi. 
 

Kocahasanlı beldesinde Kardelenler Özel Engelli Yatılı Bakımevi önüne düşerek bir sokak köpeğinin saldırısı ile ayağı kopan yaralı flamingoya kurumda görevli hemşire tarafından ilk müdahale yapıldı. Bir süre kurumda kalan yaralı flamingo tedavisi ve rehabilitasyonu için yetkililere teslim edildi. 
 

Kurum yetkilisi Bahattin Kıvrak, bina önüne düşen flamingonun açlık sebebiyle bitkin düştüğünü ve bir süre sonra sürüsünden koparak elektrik tellerine çarparak yaralandığını tahmin ettiklerini belirtti. Kıvrak, "Bir de bu yetmiyormuş gibi flamingo sokak köpeğinin saldırısına uğramış ve bacağının birini kaybetmiş. Olayın farkına vardık ve flamingoyu kurtardık. Kurumda görevli hemşiremiz tarafından flamingonun kopan ayağına ilk müdahale yapıldı. Böylesine güzel bir kuşun telef olmasına gönlümüz razı olmazdı" dedi. 
 

Flamingoyu balıkla beslemeye çalıştıklarını ifade eden Kıvrak, "En azından birkaç tane balık yedi ve hayatta kaldı. Bugün de durumu Mersin İl Çevre ve Orman Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi yetkililerine bildirdik. Sağ olsunlar yarım saat içinde kurumumuza ulaşarak tedavi için harekete geçtiler" diye konuştu. 
 

Yaralı flamingoyu teslim alan Milli Parklar Şubesi yetkilisi Mustafa Güler, kurumda görevli veterinerler tarafından flamingonun tedavi edilerek, rehabilitasyon merkezine sevk edileceğini belirterek, nesli tükensin tükenmesin bütün hayvanların tedavisi için seferber olduklarını kaydetti.  İHA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler