YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taksim'de iki grup arasında gerginlik!
Taksim Meydanı’nda düzenlenen LGBT Onur Haftası yürüyüşünde gerginlik yaşandı. Irak’ta yaşanan Türkmenlere yönelik saldırıyı protesto eden İstanbul Alperen Ocakları ile LGBT grup üyeleri karşı karşıya geldi.
Taksim'de iki grup arasında gerginlik!
30 Haziran 2013 / 21:11 Güncelleme: 30 Haziran 2013 / 21:15

Polis iki grup arasında etten duvar örerken, yer yer gergin anlar yaşandı.

Her yıl 24-30 Haziran tarihleri arasında kutlanan LGBT Onur Haftası nedeniyle farklı cinsel yönelimleri olanlar bugün Taksim’de yürüdü. 21’ncisi düzenlenen LGBT Onur Haftası yürüyüşünde zaman zaman gergin anlarda yaşandı.

Eylem sırasında İstanbul Alperen Ocakları’na bağlı bir grup Galatasaray Meydanı’nda Kuzey Irak’ta yaşanan Türkmenlere yönelik saldırıları protesto etmek için toplandı. Polis, Alperen Ocakları’na üye grubu uzaklaştırmak için bir süre uğraştı. Daha sonra çevik kuvvet Alperen Ocakları üyeleri ile eşcinseller arasında etten duvar ördü. Eşcinseller Galatasaray Meydanı’ndan geçerken “Faşizme karşı omuz omuza “ şeklinde slogan atarken, Alperen Ocakları üyeleri sessiz kaldı. Bu sırada yer yer karşılıklı sözlü atışmalar oldu. Eşcinsellerin Galatasaray Meydanı’ndan geçmesinin ardından İstanbul Alperen Ocakları üyeleri Taksim Meydanı’na yürüyüşe geçmek istedi. Polis bu sırada grubun önünü kesti. Bu sırada polisle grup arasında da gerginlik yaşandı. Grup üyeleri; “Eşcinseller yürüyor izin veriyorsunuz bize niye izin vermiyorsunuz?” diyerek polise tepki gösterdi. Grup daha sonra bir süre oturma eylemi yaptı. Daha sonra polis grubun yürümesine izin verdi.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler