YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taksim yine karıştı!
Okmeydanı'ndaki Gezi Parkı olayları sırasında başından yaralanan Berk Evren için Taksim'de basın açıklaması yapmak isteyen grup ile polis arasında arbede yaşandı.
Taksim yine karıştı!
31 Temmuz 2013 / 21:23 Güncelleme: 01 Ağustos 2013 / 02:05

Okmeydanı'ndaki Gezi Parkı olayları sırasında başından yaralanan Berk Evren için Taksim'de basın açıklaması yapmak isteyen grup ile polis arasında arbede yaşandı. Polis, açıklamanın ardından dağılmayan gruba müdahale etti.

Evren'in babası Sami Evren ve yakınları ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun da aralarında bulunduğu kalabalık bir grup, Taksim Meydanı'nda basın açıklaması yapmak istedi. Çeşitli sloganlar atan gruptakilerin basın açıklaması yapmasına izin vermeyen polis ekipleri, gruba alandan ayrılmaları yönünde uyarıda bulundu.  

Bunun üzerine gruptakiler ile polis ekipleri arasında arbede yaşanırken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu bir süre polis yetkilileriyle görüştü. Görüşmenin ardından polisin grubun çevresinden ayrılmasından sonra Sami Evren basın açıklaması yaptı.

Açıklamanın ardından çevik kuvvet ekipleri, gruptakilere dağılmaları yönünde uyarıda bulundu. Grup dağılmamakta ısrar edince kalkanlarını kullanan polisler, gruptakileri İstiklal Caddesi'ne doğru uzaklaştırdı. Burada gruba TOMA'dan sıkılan tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edildi.

Polis ekiplerinin, İstiklal Caddesi'nde zaman zaman toplanarak protestolarını sürdüren gruba müdahalesi sürüyor.

Müdahale sırasında bazı gazeteciler ve vatandaşlar da gazdan etkilendi.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler