YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taksim Meydanı'nda polis noktasına saldırı
Taksim Meydanı'nda polis noktasına ateş açıldı. Saldırganın silahını bırakarak kaçtığı olayda, ölen ya da yaralanan olmadığı öğrenildi.
Taksim Meydanı'nda polis noktasına saldırı
30 Ocak 2015 / 15:40 Güncelleme: 30 Ocak 2015 / 20:27

Alınan bilgiye göre, saat 14.40 civarında  Taksim Meydanı'nda polislerin ve araçlarının beklediği noktaya, makineli tüfekle gelen bir kadın, ateş açtı. Saldırıda, ölen ya da yaralanan olmazkenpolis aracı, isabet eden mermiler nedeniyle hasar gördü.  

Saldırgan, olayın ardından çantasını ve şalını bırakarak yaya olarak kaçtı. Saldırıda kullanıldığı tahmin edilen makineli tüfek de olay yerine yakın bir sokakta bulundu.

Olay yerinde şüpheli bir paket de bulan polis ekipleri, bölgeyi güvenlik şeridine aldı. Bomba imha uzmanları da buraya gelerek çalışmalarına başladı. 

Silahın modeli saptandı

Taksim Meydanı'ndaki polis noktasına yapılan saldırıda kullanılan otomatik silahın eski model ve Çin üretimi olduğu saptandı.

Alınan bilgiye göre, saldırının ardından başlatılan çalışmalarda güvenlik kamerası görüntülerinden yola çıkılarak eşkali belirlenen saldırganın 1,60 metre boylarında sarı saçlı bir kadın olduğu tespit edildi.  Saldırganın olay yerine attığı otomatik silahın ise eski model ve Çin üretimi olduğu kaydedildi.

Saldırının ardından Sirkeci Garı'nın da aralarında bulunduğu üç adrese baskın düzenleyen polis ekipleri, şüpheliyi bu adreslerde bulamadı.

Öte yandan silahtan çıkan kurşunlardan birinin Güvenlik Şube Müdürlüğüne ait anons aracına, bir diğerinin ise sivil polis aracına isabet ettiği bildirildi.

Taksim Meydanı’nda, bir kadın tarafından polis noktasına otomatik tabancayla saldırıda bulunulmuş, emniyet görevlilerinin silahla karşılık verdiği saldırgan, silahını olay yerine atıp kalabalıktan yararlanarak kaçmıştı.

foto-079.jpg

taksim-meydani-son-dakika-polis-noktasina-silahli-saldiri.jpg

Taksim Meydanı'nda güvenlik koridoru oluşturan polis şüpheli paket için bomba alarmına geçti.

img-20150130-wa0002.jpg

Polis aracı zarar gördü

Uzun namlulu silahla birkaç el ateş eden saldırganın kurşunları bir polis aracının camına saplandı.

 

taksim-polislere-silahli-saldiri.jpg

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler