YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyelilere yönelik saldırılar kınandı
Suriyelilere yönelik saldırılar kınandı
22 Ağustos 2014 17:42
Adana Ümmet ve Kardeşlik Platformu üyeleri, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilere yönelik saldırıları kınadı.

Sabancı Merkez Camisi avlusunda toplanan platform üyeleri, slogan atarak Suriyelilere karşı bazı illerde yapılan saldırıları protesto etti.

Grup adına basın açıklaması yapan Serdar Gürbey, Suriyelilerin karıştığı münferit olayların abartılarak bazı grupların tahrik edildiğini öne sürdü.

Bu kişilerin, Suriyeli sığınmacıların evlerine saldırdığını aktaran Günbey, şunları kaydetti:

"Öncelikle bu eylemleri organize eden grupları lanetliyor, zalim ve vahşi eylemlerin bu ülke insanının alnına vurulmuş kara bir leke olarak tarihe geçeceğini üzüntüyle hatırlatıyoruz. Ne yazık ki küçük grupların çirkin eylemleri, halkın büyük çoğunluğunun gösterdiği misafirperverliği gölgelemiştir. Bu yönüyle söz konusu saldırganlık sadece Suriyeli mazlumları değil, tam 3 yıldır ülkenin dört bir yanına yayılmış muhacirlere kardeşlik ve dostluk elini uzatan, ekmeğini paylaşan milyonlarca Türk vatandaşının sergilediği İslami, insani, ahlaki güzellikleri de hedef almıştır."

Grup, açıklamanın ardından olaysız dağıldı.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler