YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyeliler bayrama buruk giriyor
Suriyeliler bayrama buruk giriyor
06 Ağustos 2013 11:41
Ülkelerindeki olaylar nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeliler, Ramazan Bayramı'nı ülkelerinden uzakta geçirecek olmanın üzüntüsünü yaşıyor.

Kilis'teki konteyner kentte barınan Suriyeliler, bir bayramı daha ülkelerinden uzakta geçiriyor. Ramazan ayının sonlarına doğru bayram hazırlığı yapan aileler, üç yıldan bu yana, bayramı evlerinden, kentlerinden uzakta geçirmelerine neden olan Beşşar Esed'e kızıyor.

Yaşadıkları onca acı ve hüzne rağmen umutlarını kaybetmedikleri gözlenen Suriyeliler, bayram öncesi çocukları için alışveriş yapmayı da ihmal etmiyor.

Suriye'nin İdlip kentinden 3 yıl önce konteyner kente gelen Yusuf Vasuf, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendileri için bayramın anlamı olmadığını, ülkelerinden uzakta olmanın sıkıntısını yaşadıklarını ifade etti.

Beşer Esed gitmediği taktirde bayram yaşamayacaklarını dile getiren Vasuf, "Esed’in gitmesini istiyoruz. Bayram yaklaştı ve ailemizle birlikte bir arada olacağız. Ülkemizde savaş biterse bir an önce ülkemize döneriz. Yardımlardan dolayı Türk hükümetine ve Türk halkına teşekkür ediyoruz" dedi.

Mustafa Şeyh Mustafa ise bayrama bir hafta kaldığını ve hazırlıklarını tamamladıklarını belirtti.

Şefika Mustafa da, “Tatlı aldık. Şeker aldık. Vatanamızı özlüyoruz. Akrabalarımızı özledik. Bayramda ülkemizden ve akrabalarımızdan uzakta olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz” dedi.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler