YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyeli kızın vasiyeti yürekleri dağladı
Suriyeli mülteci bir kızın ölmeden önce yazdığı vasiyet mektubu, okuyanların yüreklerini dağladı
Suriyeli kızın vasiyeti yürekleri dağladı
12 Aralık 2015 / 16:15 Güncelleme: 12 Aralık 2015 / 16:21

Dünya en büyük mülteci krizlerinden birini yaşarken, Suriye'den ayrılmayan binlerce sivil, Esed ve Rus bombardımanının yanı sıra açlıkla pençeleşerek hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Yüzlerce çocuğun açlıktan ve bombalardan hayatını kaybettiği bu insanlık dramında, Suriyeli yavrular, yaşadıkları büyük acıları yazıya ve resimlere dökerek, feryatlarını dünyaya duyurmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye'yi kurtarıcı olarak gösteren Suriyeli çocuğun resminin ardından yine Suriyeli küçük bir kızın yazdığı vasiyet mektubu, vicdanların nasırlaştığını bir kez daha gözler önüne serdi.

rs-100.jpg

Sosyal medyada paylaşım rekorları kıran Suriyeli kız, çizdiği resimle tabutun içinde kendini tasvir ederken, ailesine yazdığı vasiyette, "Bu benim vasiyetimdir. Canım annecim! Senden benim güzel gülüşlerimi hatırlamanı ve yatağımı olduğu gibi bırakmanı istiyorum. Ve sen ablacığım! Arkadaşlarıma de ki: 'O açlıktan öldü...' Ve sen abiciğim! Üzülme; ama, ikimiz birlikte, 'Biz açız!..' dediğimizi hatırla. Ey Ölüm meleği! Acele et ve ruhumu al ki artık cennete yemek yiyeyim. Ben çok açım. Ve ey ailem! Benim için korkmayın. Ben sizin yerinize de cennete yiyebildiğim kadar çok yiyeceğim" diyerek, okuyanların yüreklerini parçaladı

 // turalı
zalimler için yaşasın cehennem...
13 Aralık 2015 07:30
 // Mucahit
Allah ım bu zulme karsi muslumanlarin uzerimde oynanan bu oyunlara karsi bize birlik ve dirlik ver. O masum cocuklara rahmet ve kolayliklar ihsan et. Butun islam alemini biraraya getir. Amin amin amin...
13 Aralık 2015 00:12
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler