YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyeli İbrahim kaybettiklerini geri istiyor
Suriyeli İbrahim kaybettiklerini geri istiyor
09 Ağustos 2013 15:02
Suriye'deki iç savaşta yaralanan 13 yaşındaki İbrahim, bayramda ikram edilecek tatlılar yerine tedavi edilmeyi bekliyor.

Ülkelerindeki iç savaştan dolayı Halep kentinden kaçarak Türkiye'ye sığınan 6 kişilik Suriyeli aile, ülkelerine dönecekleri günü iple çekiyor.

Esed askerleri tarafından atılan bomba sonucu vücudunda yanıklar oluşan 13 yaşındaki İbrahim, "Ben bayramda tatlılar, baklavalar ve başka şeyler istemiyorum. Benim tek beklentim, tedavimin tam yapılması, ellerimin ve parmaklarımın eski haline gelmesi. Arkadaşlarımın arasına dönüp, onlarla oynamak" dedi.

Aile fertlerinden 24 yaşındaki Ali, tercüman aracılığıyla AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülkeden kaçarken Esed askerleri tarafından üzerlerine bomba yağdırıldığını, bu sırada eşinin bir kardeşinin öldüğünü, diğer iki kardeşinin ise vücutlarının yandığını söyledi.

Büyük kaynının tedavisinin Ankara'da tamamlandığını, 13 yaşındaki İbrahim'in ise Elazığ'a gönderildiğini ve yapılan yanık tedavisi sonrası hayırseverler tarafından tutulan ve eşyası konulan evde kaldıklarını dile getiren Ali, "Elazığ'a geldiğimizde bir annenin uzaktan gelen çocuğunu karşıladığı gibi bizi karşıladılar. Bize ev bulmada, eşyalarını düzmede yardımcı oldular. Bizi çok güzel karşıladılar, çok mutlu olduk, bu kadarını beklemiyorduk" diye konuştu.

Esed askerleri tarafından atılan bomba sonucu vücudunun büyük bölümü yanan 13 yaşındaki İbrahim ise patlama sonrası ailesinin adeta dağıldığını, bir ağabeyinin şehit olduğunu, diğerinin vücudunda kendisideki gibi yanıklar bulunduğunu, annesi, babası ve iki kardeşinin ise Suriye'de kaldığını söyledi.

"Ben bayramda tatlılar, baklavalar ve başka şeyler istemiyorum. Benim tek beklentim, tedavimin tam yapılması, ellerimin ve parmaklarımın eski haline gelmesi. Arkadaşlarımın arasına dönüp onlarla oynamak istiyorum. İyileşip sağlam bir şekilde yeniden anne ve babama kavuşmayı çok istiyorum. Ülkeme tekrardan dönüp öğrenimimi tamamladıktan sonra futbolcu olmak istiyorum. Türkiye'ye gelince Fenerbahçe'yi tanıdım ve onun eşofmanlarını giydim."

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler