YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyeli ailenin yeni yıldan beklentileri
Suriyeli ailenin yeni yıldan beklentileri
31 Aralık 2015 14:52
Suriye’deki iç savaştan kaçarak Bingöl’e yerleşen 5 çocuk babası Mustafa Alakras, yeni yıldan beklentilerinin ülkelerindeki savaşın sona ermesi olduğunu söyledi.

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Bingöl’e yerleşen 60 aileden biri olan Alakras ailesi, 200 TL’ye kiraladıkları barakada yaşıyor. Ailenin reisi Mustafa Alakras, Suriye’de savaş başlamadan önce Halep’te demiryollarında makine mühendisi olarak çalıştığını, eczacı olan eşi Hamide Alakras ile birlikte aylık 32 bin 500 Suriye poundu kazandıklarını belirtti. 

Elisa (2), Beylesen (5) Tesnim (7), Lana (8) ve Rama (9) isimlerinde 5 kız çocuklarının bulunduğunu anlatan Alakras, 2 yıl önce Bingöl’e yerleştiklerini kaydetti.

SURİYE’DE MÜHENDİSTTİ BİNGÖL’DE İŞÇİ OLDU 

Burada ev kiralayarak, iş bulduğunu ve ailesini de yanına aldığını dile getiren Alakras, “Memleketimiz Halep’ti. Orada savaş başladığında ailemle birlikte Bingöl’e geldim. Şimdi Organize Sanayi’de tavuk fabrikasındaki bir tavuk fabrikasında çalışıyorum. Bingöl milleti çok iyi, komşularım çok iyi, hepsi bizlere destek veriyor” dedi.
İç savaşta yakınlarını kaybettiğini belirten Alakras, 2016 yılından beklentisini şöyle özetledi:

“Yakınlarım, arkadaşlarım çok öldü, çok fazla kan gördük. İnşallah savaş biter, kan kesilir. 2016 yılından beklentimiz, İnşallah savaş biter de memleketimize göre döneriz. Yeni yılda, İnşallah Esad gider, zulüm biter.”  


İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler