YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyeli ailelere kurban eti dağıtılıyor
Suriyeli ailelere kurban eti dağıtılıyor
06 Ekim 2014 15:57
Şanlıurfa İnsanı Yardım Platformu, Yardımeli Derneği ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen kampanyada Suriyeli 5 bin aileye kurban eti dağıtılıyor.

Yardımeli Derneği Başkanı Sadık Danışman, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin bayramda yüzlerini güldürmeye çalıştıklarını söyledi.

Kampanyaya Türkiye genelinde yaklaşık 60 sivil tolum kuruluşunun destek verdiğini vurgulayan Danışman, toplanan kurban eti ile battaniye ve gıda malzemelerinin ihtiyaç sahibi Suriyelilere ulaştırıldığını ifade etti.

Toplanan kurban etinin özellikle Suriyeli ailelerin yoğun olduğu Suruç, Akçakale, Ceylanpınar ilçelerine gönderildiğini belirten Danışman, şunları kaydetti:

"Suriye'de yaşanın insanlık dramının bir an önce bitmesini temenni ediyoruz. Bize düşen bu muhacir kardeşlerimize ensar olmaktır. Yardımlarımızı gönül dostlarımızla devam ettirmeye çalışıyoruz. İslam bir hayır medeniyetidir. Hayır medeniyetinin öncülüğünü bu topraktaki insanlar yapmaktadır. Bu yardım köprülerini inşallah kardeşlerimize ulaştırırız."

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler