YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyeli aile çocuklarına Recep Tayyip Erdoğan ismini verdi
Suriyeli aile çocuklarına Recep Tayyip Erdoğan ismini verdi
23 Ağustos 2016 16:41
Batman’da ikamet eden Suriyeli mülteci aile, yeni doğan çocuklarına Recep Tayyip Erdoğan ismini verdi.

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak, Türkiye’ye sığınan ve Batman’a yerleşen Umeyr çifti, yeni doğan çocuklarına Recep Tayyip Erdoğan isimlerini verdi.

Baba Hani El Umeyr, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı çok sevdiğini aktararak, "Suriye'de iç savaş çıktığında Arap ülkeler bizi kabul etmedi. 
Ürdün, Suudi Arabistan, Lübnan gibi Arap ülkeleri bizi kabul etmedi. Sadece Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan bize kapıları açtı. Sadece bize yardım eden Recep Tayyip Erdoğan oldu" dedi.

"Darbe girişiminde sokaklardaydık"

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Recep Tayyip Erdoğan'ın vatandaşları darbecilere karşı sokağa davet etmesiyle beraber çocukları ve eşiyle beraber sokağa çıktıklarını ve darbecilere karşı sabahladıklarını anlatan Umeyr, "Erdoğan'a karşı darbe girişimi olduktan sonra Batman'da sokaklara döküldük darbecilere karşı Recep Tayyip Erdoğan'a destek olduk" diye konuştu.

"Bu isim için ısrarcı oldum"

Yeni doğan oğluna Recep Tayyip Erdoğan isimlerini vermek istediğini ancak görevlilerin kendisine bu ismi veremeyeceğini söylediğini kaydeden Umeyr, “15 Temmuz darbe girişiminizden 5 gün sonra bir oğlum oldu. 

Erdoğan'a olan sevgimden dolayı ismini Recep Tayyip Erdoğan koymak istedim. Sordum soruşturdum. Yetkililer önce bana bu ismi veremeyeceğimi söyledi. 

Ben ısrarcı davranınca ismini Recep Tayyip Erdoğan koydular. Suriye'de 3 çocuğum olmuştu Türkiye'de son çocuğum 20 Temmuz tarihinde doğdu" ifadelerinde bulundu.  


İHA

 // Fatıma
Helâl olsun be bu defa yayınladınız KOCAMAN TEŞEKKÜLER ALLAH RAZI OLSUN ne yapayım benim ÇANAKKALEDE 2 dedem 2 büyük amcam dayılarım olmak üzere 7 ÇANAKKALE şehidimiz var bu yüzden çok kızıyorum bu suriyelilere hadi kadınları çocukları anlarım Cüsseli cüsseli YİĞİT erkeklerin delikanlı gençlerin ne isi var gidip VATANINI savunsunlar kusura bakmayın ama buda benim fikrim tekrar TEŞEKKÜLER...
23 Ağustos 2016 17:33
 // Fatıma
Yıllardır RASULULAH as ÜMMETİM ÜMMETİM ve ABDULHAMİTHAN hz lerinin MİLLETİM MİLLETİM MİLLETİM dediği gibi ömrünü VATANINA MİLLETİNE ADAYAN 15 TEMMUZ DARBE GECESİ bir sözüne acını ortaya koyan VATANINI ASLA ÖLÜM UĞRUNA bile terketmeyen imanlı şerefli MİLLETİN imanlı şerefli BAŞKOMUTAN nının ismi VATANINI satıp İSRAİLE PEŞKEŞ ÇEKİP korkak tavuklar gibi arkasına bakmadan SURİYEDE DİN KARDEŞLERİNİ KADERİNE TERKEDEN böyle ŞEREFSİZ SURİYELİLERİN peydahladigi çocuğa yakışmıyor benim YİĞİT VATANIMIN VE...
23 Ağustos 2016 17:19
 // RTE
Ne kadar anlam bir isim kişiliğe bakınca. Çevrede "Erdoğan" ön isim olarakda geçiyor....
23 Ağustos 2016 16:53
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler