YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sur'da sokağa çıkma yasağı kısmen kaldırıldı
Sur'da sokağa çıkma yasağı kısmen kaldırıldı
12 Mart 2016 22:54
Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların başarıyla tamamlandığı Sur'da yasak kısmen kalktı. Kaymakamlık, bir cadde ve bir mahallenin tamamı ile bir mahallenin 4 sokağında sokağa çıkma yasağı, yarın sabah sona ereceğini açıkladı.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde operasyonların tamamlandığı bölgedeki bir cadde ve bir mahallenin tamamı ile bir mahallenin 4 sokağında sokağa çıkma yasağı, yarın sabah sona erecek.

Sur Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçedeki Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahalleri ile Gazi Caddesi'nde kamu düzeninin sağlanması, bölücü terör örgütü mensuplarınca sokak aralarına oluşturulan barikatların kaldırılması, çukurların kapatılması ve kurulan bombalı düzeneklerin imhası çalışmaları sırasında vatandaşların can ve mal güvenliğini teminat altına almak için 11 Aralık 2015 Cuma günü saat 16.00 itibari sokağa çıkma yasağı ilan edildiği hatırlatıldı. 

Güvenlik güçlerince icra edilen operasyonun sona erdiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bölgenin terör örgütü mensuplarından temizlenmesi, barikatların kaldırılması, çukurların kapatılması, tuzaklanmış patlayıcıların imha edilmesi ile kamu düzeni ve güvenliğinin tekrar sağlanması nedeni ile Gazi Caddesi'nin tamamı, Cevatpaşa Mahallesi'nin tamamı, Dabanoğlu Mahallesi'nde bulunan Marangoz, Miras, Süleyman Nazif ve Varol sokaklar için sokağa çıkma yasağı, 13 Mart 2016 Pazar günü saat 08.00 itibari ile kaldırılmıştır. 

Geri kalan mahallelerimizde var olabilecek tuzaklamaların imha edilmesi ve ilgili alanın vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde kullanımına uygun hale getirilmesi için arama tarama faaliyetleri devam ettiğinden sokağa çıkma yasağı bir müddet daha devam edecek olup yasağının kaldırılması ile ilgili karar ayrıca duyurulacaktır." 

Açıklamada, vatandaşlara kendi can ve mal güvenliği için alınan bu tedbire sağduyu ile uydukları için teşekkür edildi.

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler