YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sümeyye Erdoğan'ın nikah şahidi kim?
Sümeyye Erdoğan'ın nikah şahidi kim?
14 Mayıs 2016 15:40
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın küçük kızı Sümeyye Erdoğan bugün nikah masasına oturuyor. Sümeyye Erdoğan Selçuk Bayraktar'la İstanbul'da evleniyor. Sümeyye Erdoğan'ın nikah şahidi kim olacak?

Sümeyye Erdoğan ve Selçuk Bayraktar nikah şahitlerinin eşliğinde, bugün dünya evine girecek. Sümeyye Erdoğan'ın nikah şahidi kim olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın nikahı İstanbul'da kıyılacak. Dünyadan çok sayıda davetlinin katılacağı nikahta davetlilerle özel ilgilenilecek.

Sümeyye Erdoğan, Selçuk Bayraktar çiftinin nikah töreni bugün saat 15:00'te Küçükçekmece Halkalı'daki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde yapılacak.

Sümeyye Erdoğan'ın nikah şahidi Davutoğlu olacak. Selçuk Bayraktar'ın nikah şahidinin ise Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın olacağı öne sürüldü.

A Haber'in iddiasına göreTSK tarihinde daha önce hiçbir Genelkurmay Başkanı nikah şahitliği yapmamıştı.

Akar'ın şahitliği konusunda son dakika değişikliği olmazsa bu bir ilk olacak.

Sümeyye Erdoğan kimdir?
1985 doğumlu Sümeyye Erdoğan ; Türkiye Cumhuriyeti 59, 60 , 61. Türkiye Hükûmeti Başbakanı ve 12. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dört çocuğundan birisidir.

Babası Recep Tayyip Erdoğan ve annesi Emine Erdoğan'dır. Ahmet Burak, Necmettin Bilal ve Esra adlı kardeşleri vardır.

Trabzon'daki Araklı İmam Hatip Lisesi'ni bitirmiştir. 2002 yılında girdiği üniversite sınavında başarısız olduktan sonra eğitimine Amerika Birleşik Devletleri'nde devam etmiştir. Burslu olarak Indiana Üniversitesi'nde sosyoloji ve siyaset alanında lisans eğitimi almıştır. Eğitimini 2005 yılında tamamladıktan sonra yüksek lisansını Londra Ekonomi Okulu'nda ekonomi alanında yapmıştır.
2010 yılında Doruk Izgara Gıda Ticaret Limited Şirketine ortak olmuştur.

2010 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi'nde dış ilişkileri ve dünya basınına yansımalarını takipten sorumlu danışman olarak görev yapmaya başlamıştı.Bu kapsamda çok sayıda yurtdışı seyahatlere dahil olmuştur. 2013 Taksim Gezi Parkı protestoları sırasında hükümetle çeşitli sanatçılar arasındaki görüşmelere dahil olmuştur.Toplantılara dahil olması sorgulanmış ve TBMM gündemine taşınmıştır.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler