YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sümeyye Erdoğan'ın düğünü nerede yapılıyor?
Sümeyye Erdoğan'ın düğünü nerede yapılıyor?
14 Mayıs 2016 11:57
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan bugün evleniyor. Sümeyye Erdoğan'ın düğüne nerede yapılıyor? Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar'ın düğününe ünlü isimler katılacak. Düğün için geniş güvenlik önlemleri alındı.

Sümeyye Erdoğan ile Selçük Bayraktar kısa süre önce nişanlandı, bugün de düğünleri yapılıyor. Selçuk Bayraktar ile Sümeyye Erdoğan bugün evleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan evlenince bu düğün Türkiye gündemine oturdu. Sümeyye Erdoğan'ın düğüne nerede yapılacak? Erdoğan ve Bayraktar ailesinin düğününe siyasetten sanata spordan sağlığa birçok ismin katılması bekleniyor.

Düğünün yapılcağı yerde düğün hazırlıkları günler öncesinde yapıldı ve tüm hazırlıklar dün akşam sona erdi. Sümeyye Erdoğan ile selçuk Bayraktar düğünün yapılacağı yere doğru hareket etti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar, bugün yapılacak nikah töreni öncesinde Huber Köşkü'nden ayrıldı.
Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar, Küçükçekmece Halkalı'daki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde kıyılacak nikah öncesi siyah renkli BMW marka gelin arabasıyla konvoy eşliğinde Tarabya'daki Huber Köşkü'nden çıktı.
Gelin arabasının aynalarında çiçek bulunduğu görüldü. Gelinlik giyen Sümeyye Erdoğan ön koltukta otururken, aracı Selçuk Bayraktar kullandı.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar'ın Halkalı'daki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde yapılacak nikah töreni öncesinde, bazı yollar trafiğe kapatılırken polis de geniş güvenlik önlemi aldı.

Saat 15.00'te yapılacak nikah töreniyle ilgili hazırlıklar günlerce sürerken gece saatlerinde ise bazı yollar demir bariyerlerle trafiğe kapatıldı.

Yolların trafiğe kapatılacağı yönünde bilgisi olmayan sürücüler ise polis ekipleri tarafından alternatif güzergahlara yönlendirildi.

SELÇUK BAYRAKTAR KİMDİR? 

Son günlerde adı sıkça duyulan Selçuk Bayraktar aslen Trabzonludur ve 1980 yılında doğmuştur. İstanbul'un Sarıyer İlçesinde doğan Bayraktar'ın Haluk ve Ahmet adında iki kardeşi vardır. Önce 1997 senesinde Rober Koleji'nden mezun olan Selçuk Bayraktar ardından İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde eğitim hayatına devam etmiştir. Mühendislik Bölümünü bitirdikten sonra ise University of Pennsylvania’nın GRASP laboratuvarına başvurmuş, stajı kabul edilince de burs alarak önce yüksek lisans, ardından University of Pennsylvania'da insansız uçaklar üzerine 2004 yılında master yapmıştır.

Eğitim hayatı boyunca büyük başarılar elde Selçuk Bayraktar biyografi bilgileri arasında ödüllü akademisyenlerden biri olan Prof. Dr. George Pappas’ın yardımcısı olarak araştırma asistanlığı görevi de yer almaktadır. Master'ını tamamladıktan sonra Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde (MIT) robotik kontrol sistemleri konusunda doktora yapan Bayraktar özgün ve milli olarak çalışılan İnsansız Hava Aracı Sistemleri’nin gömülü yazılım geliştirme, seyrüsefer algoritmaları, aviyonik sistem mimarisi ve uçuş kontrolleri gibi birçok konuda çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca aile şirketleri olan Baykar Makina'da 2007 yılından bu yana teknik müdürlük yapmaktadır. Çalışmalarıyla Türkiye'de de büyük başarılar elde etmiştir. Sümeyye Erdoğan nişanlısı kim sorusunun yanıtı bu şekildedir.

SELÇUK BAYRAKTAR BİYOGRAFİ BİLGİLERİ ARASINDAKİ DİKKAT ÇEKEN AYRINTILAR

Selçuk Bayraktar'ın çalışmalarını yürüttüğü insansız hava aracı 17 Aralık 2015 yılında Roketsan şirketinin geliştirdiği füze ile Roketsan MAM-L güdümlü füzesi yüklü şekilde yapılan atış testinde tam isabet hedefleri vurmuştur. Başarıları arasında "Türkiye’nin ilk döner kanat İHA Sistemi Malazgirt İHA tasarımı", milli İHA olma özelliğine sahip "Bayraktar Mini İHA tasarımı" ve "TB2 İHA Sistemi ile Milli Füze atışını başarıyla tamamlama" gibi bilgiler de yer almaktadır.

5-166.jpg67136_58616_14052016111000_3.jpg

Sümeyye Erdoğan kimdir?

Sümeyye Erdoğan, Başbakan Erdoğan'ın 2 kızından biri...  Araklı İmam Hatip Lisesi"nden mezun oldu.

2002 yılında girdiği üniversite sınavında sözel bölümde yüzde 23"lük, sayısal bölümde ise yüzde 85"lik dilimde yer aldı ve barajın 120 puan olduğu sınavda 134.5 puan alarak Türkiye"de bir üniversiteye girmeye hak kazanamadı.

Daha sonra Gürman Giyim"in sahibi Remzi Gür"ün sağladığı burs sayesinde Amerika"da Indiana Üniversitesi"nde sosyoloji ve siyaset eğitimi aldı.

Lisans eğitiminin ardından İngiltere"de London School of Economics"de ekonomi alanında yüksek lisans yapan Sümeyye Erdoğan, babası Başbakan Erdoğan'a "fahri danışmanlık" yapıyor. 

Kariyer günlüğünde, Ürdün"de gidilen 6 aylık bir Arapça kursu, keman ve şan dersleri yer alıyor.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler