YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sümeyye Erdoğan'ın düğünü ne zaman yapılacak? 2016
Sümeyye Erdoğan'ın düğünü ne zaman yapılacak? 2016
12 Mart 2016 12:53
Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar'ın sözledi ardından ciddi adımlar da bir bir gelmeye başladı. İki genç isim bu akşam nişanlanacak. Sümeyye Erdoğan Selçuk Bayraktar'ın düğünü ne zaman yapılacak? Erdoğan ve Bayraktar'ın düğün tarihi belli oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın küçük kızı Sümeyye Erdoğan, bu akşam Selçuk Bayraktar ile nişanlanıyor. Erdoğan ve Bayraktar geçtiğimiz hafta sözlendi ardından hızlıca nişan hazırlıkları başladı. Bu akşam iki genç isim nişanlanacak. Sümeyye Erdoğan Selçuk Bayraktar ne zaman evlenecek? Sümeyye Erdoğan Selçuk Bayraktar'ın düğünü ne zaman yapılacak? Bu sorunun cevabı da belli oldu.

DÜĞÜN RAMAZANDAN ÖNCE

Huber Köşkü'ndeki nişana kalabalık bir davetli topluluğu katılacak. "Yılın düğününün" ise Ramazandan önce planlandığı öğrenildi.

SELÇUK BAYRAKTAR KİMDİR?

Şelçuk Bayraktar, İTÜ Elektronik Mühendisliği'ni bitirdi. Daha sonra ABD'ye giderek University of Pennsylvania'da insansız uçaklar üzerine master, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde (MIT) robotik kontrol sistemleri konusunda doktora yaptı. 11 yıldır kendi şirketinde çalışan Selçuk Bayraktar, birçok sistemin milli olarak geliştirilmesi projesinde görev aldı. Selçuk Bayraktar, yerli "İnsansız Hava Aracı Bayraktar"ın tasarımını yapan ekibin başında yer alıyor. Taktik insansız hava aracı olan Bayraktar, geçtiğimiz yıl 17 Aralık'ta Roketsan şirketinin geliştirdiği füzeyi tam isabetle vurmuştu.

selcuk-bayraktar.jpg

Sümeyye Erdoğan kimdir?

1985 doğumlu Sümeyye Erdoğan ; Türkiye Cumhuriyeti 59, 60 , 61. Türkiye Hükûmeti Başbakanı ve 12. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dört çocuğundan birisidir.

Babası Recep Tayyip Erdoğan ve annesi Emine Erdoğan'dır. Ahmet Burak, Necmettin Bilal ve Esra adlı kardeşleri vardır.

Trabzon'daki Araklı İmam Hatip Lisesi'ni bitirmiştir. 2002 yılında girdiği üniversite sınavında başarısız olduktan sonra eğitimine Amerika Birleşik Devletleri'nde devam etmiştir. Burslu olarak Indiana Üniversitesi'nde sosyoloji ve siyaset alanında lisans eğitimi almıştır. Eğitimini 2005 yılında tamamladıktan sonra yüksek lisansını Londra Ekonomi Okulu'nda ekonomi alanında yapmıştır.
2010 yılında Doruk Izgara Gıda Ticaret Limited Şirketine ortak olmuştur.

2010 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi'nde dış ilişkileri ve dünya basınına yansımalarını takipten sorumlu danışman olarak görev yapmaya başlamıştı.Bu kapsamda çok sayıda yurtdışı seyahatlere dahil olmuştur. 2013 Taksim Gezi Parkı protestoları sırasında hükümetle çeşitli sanatçılar arasındaki görüşmelere dahil olmuştur.Toplantılara dahil olması sorgulanmış ve TBMM gündemine taşınmıştır.

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler